zaujimavosti 25,539 Zobrazení

7 vecí, ktoré sa zmenia, keď stratíte jedného zo svojich rodičov

Život pokračuje a rany sa liečia. Čo sa zmení po strate rodičov, a ako sa z toho dostať?
od Pavol 2019-01-07
 

Život pokračuje a rany sa liečia, ale niekedy sa zdá, akoby sa všetko stalo včera.

Neexistuje nič, čo by nás mohlo pripraviť na stratu našich rodičov, a hoci je to niečo o čom vieme, že jedného dňa nastane, nikdy nie sme na to pripravení.

S rokmi začneme akceptovať stratu rodiča a žiť s našou novou realitou. Možno sa naučíme veci a získame pozitivne lekcie, s ktorými vyrastieme ako osobnosti. Avšak niečo, čo vieme všetci, ktorí sme stratili jedného z našich rodičov, je, že po niekoľkých rokoch si uvedomíme nevyhnutnosť: túžba byť s nimi nás nikdy neopustí. Toto sú niektoré veci, ktoré sa zmenia v tvojom živote, ak stratíš jedného zo svojich rodičov.

1. Vážite si viac tých, ktorí sú stále s vami

Keď prechádzate takou skúsenosťou, začnete si vážiť viac ľudí, ktorých stále máte vo svojom živote. Keď sa dozviete, že život dáva a berie takmer náhodne, začnete si vážiť oveľa viac všetkých okolo vás.

2. Žiješ v strachu, že sa to stane znovu

Časť prechádzania traumou, ako je táto, je pocit, že opustenie a strata sa stane znovu a znovu. Preto najlepšie, čo môžete urobiť, je ísť na terapiu. Je pravda, že život je nepredvídateľný, ale život s týmto strachom nestojí za to, hlavne preto, že keď to neurobíte, môže to trvať roky.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok 109-ročná žena hovorí, že tajomstvom dlhého života je vyhnúť sa mužom
Nasledujúci článok Muž chcel okradnúť UFC bojovníčku, nedopadlo to pre neho najlepšie