pribehy 5,818 Zobrazení

5-ročná Vanesska uhorela v skrinke, kde sa ukrývala pred ohňom

Pre slovenskú mamičku Magdalénu sa Vianoce zmenili v ohnivé peklo, a to doslova.
od Pavol 2019-01-09
 

Pre slovenskú mamičku Magdalénu sa Vianoce zmenili v ohnivé peklo, a to doslova.

V meste Puchheim v Nemecku totiž v panelovom byte tragicky zhorela jej päťročná dcérka Vanessa. Koniec roka chcela osláviť so svojou dcérkou a priateľom Andreasom. Keď si pred oslavou odskočila na nákup, ešte v tú chvíľu netušila, aká tragédia sa onedlho stane.

"Pozerali sa na dokument o morskom svete. Vanesska totiž milovala rybičky, všetky dokonca vedela pomenovať," hovorí smutne pre slovenských denník Nový čas zdrvená mamička.

Malej Vanesske sa chcelo cikať, a tak odišla na záchod. Andreas si všimol, že Vanessa odišla na záchod a ďalej sa pozeral na televíziu.

Za nejakú dobu ucítil silný zápach dymu a následne uvidel plamene, ktoré šľahali zo spálne. Okamžite bežal na záchod, aby vzal Vanessku a utiekol s ňou pred ohňom. Tam ju však nenašiel. Prehľadal celý byt a malé dievčatko nemohol nikde nájsť. Preto ho napadlo, či pred ohňom neutiekla von. Vybehol na sídlisko, ale Vanessku nenašiel. Preto sa vrátil späť do horiaceho bytu, ale dievčatko opäť nenašiel. Plamene sa natoľko rozšírili, že Andreas musel opustiť byt. Keď dorazili na miesto hasiči a dôkladne prehľadali byt, našli v skrini obhorené telo malého dievčatka. Vanessa sa pravdepodobne chcela pred plameňmi schovať a zavrela sa do skrine.

Tam ju však Andreasa nenapadlo hľadať. "Nemohol ju nájsť ani vonku, vrátil sa preto späť do horiaceho bytu. Bohužiaľ ani tam ju opäť nenašiel," opisuje celú tragédiu matka.

Pri následnej ohliadke miesta požiaru zistili hasiči hrozivé odhalenie. 5-ročné dievča sa pred plameňmi pokúsilo ukryť v skrini, hasiči na mieste našli jej mŕtve telo. "Ukryla sa do skrine. Nevieme, ako požiar vlastne vznikol, či od lampy alebo od zásuvky. Zhorelo mi úplne všetko. Na tom ale nezáleží, dcérku už mi nič nevráti. Bola mojím vytúženým dieťatkom, moje slniečko," dodala nešťastná matka. Rodina a priatelia teraz zorganizovali spoločne s charitou zbierku, aby mohla Magdaléna svoju dcérku pochovať a postaviť sa znovu na nohy.

zdroj: https://www.extra.cz/vanesska-5-uhorela-ve-skrini-a-jeji-znetvorene-telicko-nasli-az-hasici-jak-se-to-mohlo-vubec-stat, foto: Freiwillige Feuerwehr Puchheim-Bahnhof

loading...
Predchádzajúci článok Vedeli ste, že každý náš zub je prepojený na orgán v našom tele?
Nasledujúci článok Predstaviteľka Arabely oslávila 60 rokov, takto vyzerá dnes