horoskopy 0 Zobrazení

Ktorá planéta vám vládne podľa horoskopu?

Každé znamenie má svoju vodcovskú planétu, aká je tá vaša?
od Pavol 2019-01-10
 

Astrológia pracuje so symbolickými významami planét. Každá z planét symbolizuje potreby a podnety človeka, jeho vnímanie seba samého a svojho okolia, jeho motívy a priania.

Horoskop je určovaný postavením planét v čase narodenia. Každé znamenie má svoju vodcovskú planétu, aká je tá vaša? Spoznajte význam jednotlivých planét v horoskope.

BARAN (21. 3. - 20. 4.) - MARS

Baranovi vládne Mars. Jeho podstatné znaky tvorí vášnivá útočnosť, nespútaná vôľa a surová moc. U muža je symbolickým obrazom neviazanej sexuality, funguje však aj ako symbol očistného ohňa a plodnosti. Mars obdarúva telesnou zdatnosťou a výkonnosťou. Na druhú stranu je prudký, neústupný a násilnícky. V horoskope znázorňuje fyzickú silu, mužnosť, boj, agresivitu, násilie. Spolu s Venušou lásku a sexualitu.

Vášnivý Mars je obrazom Baranovej nespútanej žiadostivosti.

BÝK (21. 4. - 21. 5.) - VENUŠA

Venuša je planétou lásky a krásy, preto padne ako uliata Býkom. Keďže je žena pod silnejším vplyvom lásky než muž, stáva sa pre ženu symbolom krásy. Jej najdôležitejšia poloha je zmyselný cit, vyrovnanosť a harmónia a niekedy aj prirodzená zmyselnosť. U mužov značí silnú vôľu k prispôsobeniu sa, ktorá je spojená s prirodzeným taktom a aktívnou radosťou zo života. V horoskope znázorňuje krásu, lásku, umenie, módu, zmyselnosť, ale aj vulgaritu, neporiadnosť a rozchody.

Býk ako Venušin spojenec si rád užíva všetky pôžitky sveta.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.) - MERKÚR

Planéta Blížencov je Merkúr. Je to planéta dvojitá, ktorá v sebe spája ženský a mužský princíp. K mužskému pozitívnemu znaku Merkúra patrí intelekt. Ženský prvok Merkúra je skôr chladný než vrúcny, tzv. vypočítavá láska. Merkúr je planétou komunikácie, je ochrancom politikov, hercov, spisovateľov, novinárov ale aj zlodejov. Znázorňuje aj dôvtip, obratnosť, zručnosť, prefíkanosť, psychický stav Blížencov a jeho inteligenciu.

Blíženec využíva Merkúr k svojmu rozumovému potenciálu.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Týchto 9 detailov z obľúbených filmov si málokto všimol
Nasledujúci článok Aktivistka verí, že by sme mali prestať využívať psi k práci, vraj nám nedali svoj súhlas