kvizy-a-testy 2,480 Zobrazení

Samurajský test mužnosti

Zistite ako veľmi ste mužný.
od Pavol 2019-01-11
 

Samuraji boli japonskí bojovníci z obdobia stredoveku, ktorí boli predovšetkým preslávení svojou úplnou oddanosťou. Samuraj slúžil svojmu cisárovi alebo všeobecne pánovi a riadil sa špecifickým etickým kódexom, ktorý sa nazýval Bušidó (Cesta bojovníka). Okolo 12. storočia boli samuraji samostatnou spoločenskú triedou, ku ktorej sa radilo až 10 percent japonskej spoločnosti. V 19. storočí sa táto vrstva rozpustila, samuraji sú ale dodnes v Japonsku uznávanými postavami, ku ktorým odkazuje veľa príbehov a mýtov.

Samuraji mali mnoho rôznych zvykov. Jedným z nich bolo i gesto zaťatej päste, podľa ktorého spoznávali u iných mužov silu charakteru. Pretože sa tento "test" uchoval dodnes, môžete si ho teraz vyskúšať aj vy. Je vlastne veľmi jednoduchý a rýchly.

Test sa volá Kobushi Shindan a Samuraji s jeho pomocou rozdeľovali ľudí do troch odlišných skupín. Chcete si vyskúšať, do akej z nich by ste patrili vy? Je to jednoduché. Zatnite päsť, celkom prirodzene, bez toho aby ste sa nejako kontrolovali alebo si na niečo hrali. Zatnite ako by ste ju napol normálne a zapamätajte si len to, ako ste ju napol.

Ako zvierate päsť?

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok 6 nebezpečných chýb, ktoré robíte pri rozmrazovaní mäsa
Nasledujúci článok Vezmite tablet svojmu dieťaťu a kúpte mu radšej hudobný nástroj