zaujimavosti 4,245 Zobrazení

Tragický osud sesterských lodí Titanicu

Vedeli ste o tom, že slávna loď Titanic mala sesterské lode, a že ich postihol rovnaký osud?
od Pavol 2019-01-13
 

Väčšina ľudí pozná históriu Titanicu, ale nie veľa ľudí vie, že najznámejšia loď v histórii mala dve sesterské lode a že v noci svojho potopenia sa jedna z nich ponáhľala Titanicu na pomoc, ale nestihla to. Zdá sa, že smola postihla trio lodí, ale každá mala aj slávne chvíle.

Vedeli ste o tom, že slávna loď Titanic mala sesterské lode, a že ich postihol rovnaký osud?

Rozhodli sme sa s vami podeliť o históriu lodí Olympic a Britannic, dvoch sesterských lodí Titanicu, ktoré tiež mali tragický koniec. Nenechajte si ujsť bonus na konci: je to naozaj úžasné.

Olympic

Olympic bola prvou loďou z trojice, ktorý vyplával 11. júna 1911 smerom na New York. Jeho veľkosť ohromila masu ľudí. Jeho inauguračný výlet sa uskutočnil bez nehody a aglomerácia 8000 ľudí dokázala preskúmať jej luxusné ubytovanie, kým bol zakotvený v Big Apple. S loďou mali veľké očakávania pre jej masívnu veľkosť, ale iba 2 mesiace po prvej olavbe, Olympic havaroval v strete v HMS Hawke. Ten mal väčšinu škôd, pretože jeho predok bol plochý. Po zrážke Olympic odvliekli do Belfastu, kde bol postavený Titanic.  Na jar mohli ľudia vidieť dve veľké lode vedľa seba, zatiaľ čo časť Titanicu bola použitá na opravu poškodenej lode.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Potraviny, ktoré pravdepodobne nakupujete zbytočné vo veľkom množstve
Nasledujúci článok Stačí vám 60 minút denne a dokážete si vyrobiť elektrinu na celý deň