zaujimavosti 0 Zobrazení

Triky, ktoré používajú reštaurácie na to, aby ste minuli viac peňazí

Prešpekulované triky, ktoré využívajú v reštauráciach. Vedeli ste o nich?
od Pavol 2019-01-16
 

Návšteva reštaurácie alebo kaviarne je príjemný spôsob, ako stráviť svoj voľný čas. Preto pri uvoľnení ani nemyslíme na skutočnosť, že majiteľ reštaurácie by mohol používať špeciálne triky, aby sme minuli viac peňazí. Nepatrí sem niečo také ako účtovanie položky, ktorú si si ty neobjednal. Sú to oveľa viac premyslené veci, ktoré si väčšina ľudí nemá ako všimnúť.

1. Šetrenie peňazí na čerstvom ovocí

Barmani často šetria svoje finančné prostriedky na ovocí, nie preto, že im chýba ovocie, ale len z lenivosti. Napríklad, na prípravu čerstvého nápoja, potrebujú 3 pomaranče, chýba im 50 ml, a namiesto toho, aby vytlačili ešte jeden pomaranč, dolejú to z krabicového džúsu. 

2. Usporiadanie stolov v kaviarňach

Aj rozmiestnenie stolov v kaviarňach a reštauráciách má svoje opodstatnenie. V prípade, že sedíte pri stole, ktorý je mimo pohľadov ostatných návštevníkov a je niekde zašitý v rohu, budete mať tendenciu jesť viac jedla. A dáte si k tomu aj dezert, lebo vás nik nevidí.

Ak sa pri stole sedí pohodlne, je logické, že v podniku zotrváte dlhšie, čo znamená, že budete viac míňať. Čo sa týka stolov pre jedného, tie bývajú zväčša umiestnené niekde uprostred, aby sa človek cítil obklopený ľuďmi a nie osamelý.

3. Zložité usporiadanie jedál v menu

Podľa výskumu uskutočneného na univerzite v Bournemouthe, reštaurácie a kaviarne vďačia za svoj mesačný zisk aj množstvu jedál, ktoré majú, a samotnému usporiadaniu v menu.

Podľa odborníka Aaron Allen môže reštaurácia značne zvýšiť svoj mesačný zisk pomocou niektorých marketingových trikov. Napríklad klienti si vyberajú častejšie pokrmy, ktoré sa nachádzajú v strede. Preto majitelia reštaurácií umiestňujú do tohto priestoru drahšie a výnosnejšie pokrmy. S cieľom predávať všetky typy dezertov, stanovujú podobnú cenu na dezerty napriek ich prísadám alebo hmotnosti.

4. Šetrenie peňazí na drahých surovinách

Ak pri jedle v menu máte napísané napríklad bobuľové ovocie, orechy, semienka, hľuzovky a iné veci, ktoré sú bežne dosť drahé, určite vás to zaujme. Reštaurácie vďaka nim získavajú vašu pozornosť, no šetria nimi v jedlách. To, že sa v jedle nájde jedna čučoriedka alebo hľuzovka, zistíte až po zjedení jedla.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Nasledujúci článok 31. januára sa môžeme tešiť na úžasné zatmenie s krvavočerveným Mesiacom