zaujimavosti 951 Zobrazení

31. januára sa môžeme tešiť na úžasné zatmenie s krvavočerveným Mesiacom

Modrý mesiac, super mesiac a mesiac krvi sa spoja, aby vytvorili moment, ktorý nebol videný na oblohe za viac ako 150 rokov
od Pavol 2019-01-16
 

Modrý mesiac, super mesiac a mesiac krvi sa spoja, aby vytvorili moment, ktorý nebol videný na oblohe za viac ako 150 rokov.

Zriedkavá nebeská udalosť predstaví oblohu, keď sa modrý mesiac a zatmenie mesiaca spojí s mesiacom, ktorý sa nachádza v jeho najbližšom bode na Zemi, čím sa nazýva "super modrý krvný mesiac".

Trifecta sa uskutoční 31. januára a bude najlepšie vidieť zo západnej pologule. Naposledy boli tieto tri prvky spojené v tom istom čase v roku 1866.

Mesiac sa totiž ocitne na rovnakej priamke so Slnkom a Zemou a mal by byť v úplnej tme, pretože naň prestane prichádzať akýkoľvek slnečný lúč.

Hvezdári žijúci v USA budú môcť vidieť zatmenie pred východom slnka v stredu. Pre tých na Strednom východe, Ázii, východnom Rusku, Austrálii a Novom Zélande bude táto udalosť viditeľná počas východu mesiaca ráno 31. januára.

zdroj: https://www.theguardian.com/science/2018/jan/28/super-blue-blood-moon-stargazers-gear-up-for-rare-celestial-event

loading...
Predchádzajúci článok Triky, ktoré používajú reštaurácie na to, aby ste minuli viac peňazí
Nasledujúci článok Astrológovia tvrdia, že klamári a podvodníci sú najčastejšie narodený v tomto znamení. Ste medzi nimi?