zaujimavosti 10,947 Zobrazení

Horalky - vznikli vďaka výrobnej chybe, dnes ich sú plné obchody

Obľúbené horalky vznikli vďaka výrobnej chybe ako to bolo?
od Igor 2019-01-18
 

Slováci zjedia každú sekundu viac ako dve Horalky od Sedity. V minulom roku sa len na slovenskom trhu skonzumovalo 75 miliónov kusov tejto obľúbenej oblátky ešte z čias Československa. Značka je na trhu známa už viac ako 50 rokov.

Čo si ako prvé predstavíte, keď sa vás niekto spýta na tradičnú slovenskú sladkú pochúťku? Jasné, sú to naše milované Horalky! Túto chutnú pochúťku už desaťročia vyrába sereďská pekáreň Sedita. Dopyt po tradičnej maškrte je naozaj vysoký – podnik ročne vyprodukuje až 160 miliónov kusov!

Slováci zjedia každú sekundu viac ako dve Horalky od Sedity. Ale ako to že sú aj napriek uplynulým rokom stále tak obľúbené? Ľudia sa stali Horalkam verní už za čias socializmu, kedy toho na regáloch v obchodoch nebolo veľa na výber. Z „obyčajnej“ sladkej pochutiny sa stala akási tradícia a to si uvedomuje azda každý z nás.

Čo ste však pravdepodobne netušili je fakt, že naše milované Horálky nám spríjemňujú život úplnou náhodou. Ako je to možné? Porozprával o tom Ján Kosturiak, jeden z priateľov Štefana Kassaya, muža, ktorý vymyslel jedinečnú receptúru Horalky.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Tags horalky
Predchádzajúci článok Spomínate si na seriál Sandokan? Takto vyzerá jeho predstaviteľ Kabir Bedi
Nasledujúci článok 4 vtipy, ktoré vás zaručene rozosmejú