zdravie 42,980 Zobrazení

Čo všetko sa stane s telom, ak budete jesť pravidelne cesnak

Viac ako domáci liek našich babičiek, stal sa magickým prírodným liekom. Prečo je dobre jesť cesnak pravidelne?
od Pavol 2019-01-22
 

Zmierňuje stres, znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Zabraňuje strate pamäti, zlepšuje sexuálnu silu a samozrejme zvyšuje vaše sebavedomie. Viac ako domáci liek našich babičiek, stal sa magickým prírodným liekom.

1. Antidotum proti vaginálnym infekciám

Podľa štúdie, ktorú uskutočnil tím z univerzity v Xian Jiaotong v Číne, čerstvý extrakt z cesnaku má preventívne vlastnosti proti hubám, ako je Candida Albicans, ktorá spôsobuje problémy, ako je vaginitída.

Tento výskum potvrdzuje, že konzumácia cesnaku môže byť oveľa účinnejšia pri liečbe týchto ochorení ako aj niektoré antibiotiká, ktoré sú zvyčajne na trhu, ako napríklad flukonazol alebo itrakonazol.

2. Najlepší liek proti nádche

Ani tablety, ani sirupy. Ak chcete uvoľniť v krátkej dobe nádchu, cesnak je vaša najlepšia voľba. Podľa Dr. Cyndiho Thomsona, odborníka z univerzity v Arizone v Spojených štátoch, cesnak obsahuje silné antivírusové vlastnosti, ktoré bojujú proti infekciám, je dobrý pre dýchacie cesty a veľmi účinný pri prevencii a liečbe bežnej nádchy, bronchitídy, pľúcnej kongescii a kašľu.

Pri užívaní liekov môže vaša nádcha trvať až 10 dní, zatiaľ čo pri konzumovaní cesnaku ju prekonáte v období 3 až 5 dní.

3. Celková detoxikácia

Žiaden liek vyrobený dodnes nemôže vyčistiť toxíny, parazity a zvyšky z nášho tela lepšie ako cesnak, ktorý je silné prírodné antibiotikum, vďaka svojej koncentrácii zlúčenín síry, vitamínov a minerálov podporuje elimináciu škodlivých lipidov a reguluje hladinu cholesterolu v krvi.

Všeobecne platí, že antioxidanty v cesnaku chránia telo pred negatívnym účinkom toxínov, znižujú riziko chronických ochorení a pôsobia ako protizápalové diuretikum, čo uľahčuje elimináciu zadržanej tekutiny, ktorá spôsobuje opuch.

4. Antikarciogén

Mohol by to byť populárny mýtus, avšak dnes je preukázané, že ľudia, ktorí počas svojho dospelého života konzumujú aspoň jeden surový cesnak denne, majú menšie riziko vzniku akéhokoľvek druhu rakoviny.

Údaje zverejnené tlačovou agentúrou ABC potvrdzujú protirakovinové vlastnosti cesnaku, takže je skutočnosťou, že cesnak zohráva dôležitú úlohu pri prevencii rôznych druhov rakoviny, najmä v pažeráku, žalúdku a hrubom čreve.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Tags cesnak
Predchádzajúci článok Nečakaný spevácky duet - Eros Ramazzoti a Luis Fonsi natočili videoklip v Miami
Nasledujúci článok Zomrela Márie Kyselková, predstaviteľka Princeznej so zlatou hviezdou na čele