zdravie 5,123 Zobrazení

Skoncujte s vysokým krvným tlakom vďaka kvalitnému milovaniu

Kvalitné milovanie dokáže podľa odborníkov znížiť vysoký krvný tlak
od Igor 2019-02-13
 

Kvalitné milovanie prináša nielen pocity uspokojenia a šťastie, ale tiež znižuje hladinu stresu a podľa nového vedeckého zistenia aj vysokého krvného tlaku. Ak je sex naozaj dobrý, dokáže znížiť krvný tlak podobne ako diuretiká (lieky na odvodnenie), ktoré sú ľuďom s hypertenziou často predpisované.

Z výskumu amerických vedcov vyplynulo, že dobrý a uspokojivé milovanie dokáže hodnotovo znížiť tlak o približne 13%, čo je porovnateľné s podobným účinkom pri užívaní diuretík, cituje server Daily Mail.

"Čím príjemnejší a intenzívnejší je orgazmus, tým nižšie sú zistené hodnoty tlaku v rámci dňa po pohlavnom styku," tvrdia odborníci z Georgia State University v Atlante.

Výskum je založený na dvadsaťročnom pozorovaní 3000 ľudí vo veku medzi 45 a 59 rokmi. Iba asi tretina informovala lekárov o svojom pohlavnom živote a z nich asi štvrtina nahlásila milovanie raz mesačne, asi tretina najmenej dvakrát týždene a ostatní boli niekde medzi. Šesťdesiatpäť pozorovaných mužov malo v čase výskumu srdcový záchvat a 26 v jeho dôsledku zomrelo.

Pokračovanie na ďalšej strane ...

loading...
Predchádzajúci článok Sedem viet, ktoré vypovedajú o šťastnom vzťahu
Nasledujúci článok Ako reštartovať telo i dušu