zdravie 1,917 Zobrazení

Ako reštartovať telo i dušu

Zima onedlho končí, naštartujte svoje telo i dušu
od Igor 2019-02-13
 

Dlhá zima sa dokáže na psychickom, ale aj fyzickom stave človeka poriadne podpísať. Ak aj vy cítite, že meliete z posledného, potom je najvyšší čas na poriadny reštart. Čo doň zahrnúť, aby ste si užili jar v plnej sile? Predstavíme vám 5 bodov, ktoré vám v reštarte pomôžu.

1. Doprajte si svetlo a čerstvý vzduch

Ak tomu počasie dovolí, nebojte sa ani v zime vyraziť na výlet alebo sa venujte vášmu obľúbenému zimnému športu. Endorfíny vám dobije tiež výdatná prechádzka alebo ranný beh.

Pohyb vám nepomôže len na ceste za vysnívanou postavou, ale je to najlepší liek na smútok, čierne myšlienky a výborne sa u neho odreagujete. Cieľom športovej aktivity nemusí byť podávanie výkonov, najlepších časov alebo ubehnutých kilometrov, ale cítiť sa dobre a spokojne. Nájdite si to, čo vás naozaj baví, a cvičte a tancujte si pre radosť z pohybu samotného. 

A ak sa zima drží zubami nechtami, tak si doma zapáľte sviečky, dajte si dobré víno alebo čaj a sadnite si ku knižke alebo peknému filmu. 

2. Doprajte si wellness


Neskutočne vás rozhodne najviac nakopne aspon dvojdňovej pobyt vo wellness - trochu cvičenia, masáže, sauna, para, kvalitný odpočinok a dostatok spánku. Potom taky ranný beh, konečne zase v prírode, miesto po bežeckom páse vnútri miestnosti ... A samozrejme ideálne v pokoji, v lese, bez akýchkoľvek okolitých rušivých elementov. 

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Skoncujte s vysokým krvným tlakom vďaka kvalitnému milovaniu
Nasledujúci článok Kali je oteckom, jeho partnerka porodila dievčatko!