zaujimavosti 1,979 Zobrazení

Zdravé návyky, ktoré sú tajomstvom dlhodobých vzťahov

Poradíme vám, ako sa správať vo vašom vzťahu
od Igor 2019-03-02
 

Vzťahy a ich problematika patria k ľudstvu od nepamäti. Akokoľvek sa ich vývoj môže počas rokov meniť, niektoré otázky týkajúce sa ich fungovania zostávajú totožné. Jedna pre príklad - aké je tajomstvo dlhotrvajúcich vzťahov?

Vďaka internetu je možné návody a "zaručené" rady, ako si poistiť dlhotrvajúci vzťah, nájsť bez väčších ťažkostí. Niektoré pochádzajú od samozvaných odborníkov na vzťahy, iné od preverených profesionálov. Práve tie druhé priniesol server Huffington Post.

Fyzické a emocionálne spojenie

Jedným z tajov dlhotrvajúcich vzťahov je fakt, že si partneri aj po mnohých rokoch vedia nájsť spôsob, ako medzi sebou udržať fyzické a emocionálne spojenie, dokonca aj v náročnom období. Je jedno, či sa jedná o dlhé objatie, vyjadrenie podpory či ponuku pomoci.

"Emocionálne spojenie je jednoducho lepidlom našich vzťahov," potvrdzuje vzťahová a rodinná terapeutka Jennifer Chappell Marshová. "V priebehu času práve tieto malé prejavy prehlbujú vzájomné puto a intimitu, ktoré udržujú pár šťastný."

Čas pre seba navzájom

Hektické obdobie nie je v modernom živote nič neobvyklé. Keď nastane, väčšina ľudí sa sústredí na jednotlivé úkony potrebné na splnenie úloh, vzťah ide v takej chvíli bokom. Lenže úspechom a predpokladom na to, aby vzťah vydržal, je schopnosť práve v takýchto hektických situáciách vedieť nielen spomaliť a sústrediť sa, ale aj nájsť si, prípadne i naplánovať čas na vzťah a jeden pre druhého.

Umenie ospravedlnenia

Vo vzťahu platí, že partneri, ak majú spoločne kráčať životom čo najdlhšie, musia vedieť okrem vyjadrenia vlastných pocitov a vášní aj priznať, keď sa zmýlia.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Tragédia! Dvojročného chlapčeka zožralo v záhrade prasa
Nasledujúci článok Spôsobujú pripálené potraviny skutočne rakovinu?