zdravie 0 Zobrazení

Nápoje podporujúce metabolizmus a tiež chudnutie

Pozrite si tipy na nápoje, ktoré vám pomôžu udržať si štíhlu líniu
od Igor 2019-03-02
 

Pitný režim zohráva pri chudnutí veľmi dôležitú úlohu. Ak organizmus netrpí dehydratáciou, potom nie je nútený zbytočne zadržiavať vodu. Ľudia potom nie sú napuchnutí a vyzerajú o dosť lepšie, než keď pijú málo a ich telo má potrebu si vytvárať rezervy.

Veľmi dôležitú úlohu v tomto smere zohráva čistá voda, ktorá na organizmus pôsobí doslova ako balzam. Prospešné sú ale aj ďalšie nápoje, ktoré okrem hydratácie dokážu podporiť aj zrýchlenie metabolizmu, čo sa tiež veľmi významne odráža na línii jedinca.

Voda s citrónom

Voda s citrónom je nielen zdrojom vitamínu C, ktorý podporuje imunitu. Je aj vhodná pri chudnutí. Mnohí odborníci ju odporúčajú piť najmä ráno, a to ideálne vlažnú, či dokonca teplú, pretože sa tak lepšie vstrebe, účinnejšie zaženie smäd a naštartuje metabolizmus a trávenie. Citrón je zároveň vhodný aj pre celkovú detoxikáciu organizmu.

Zelený čaj


Zelený čaj obsahuje dôležité antioxidanty, ktoré dokážu zlepšiť trávenie a tiež potlačiť chuť k jedlu a znížiť hladinu cukru v krvi. Je ale dôležité taký čaj správne pripravovať. Za najväčšiu chybu je pritom považované zalievať zelený čaj vriacou vodou, keďže sa tak zničia všetky účinné látky. Bežné zelené čaje by sa tak mali zalievať vodou 80 ° C (niektoré špeciálne dokonca len 60 ° C). Účinné látky zo zeleného čaju možno dnes nájsť aj v najrôznejších doplnkoch stravy.

Ďalšie nápoje nájdete na nasledujúcej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Spôsobujú pripálené potraviny skutočne rakovinu?
Nasledujúci článok Škandál! Ďurinda na otvorení Tehelného poľa nestihol playback