krasa 0 Zobrazení

10 obrovských prínosov ľadových kociek pre vašu pleť

Čo sa udeje s vašou pleťou, keď si na ňu začnete prikladať ľad?
od Pavol 2018-06-11
 

Pri starostlivosti o svoju pleť zrejme používate množstvo rôznych kozmetických prípravkov. No vedeli ste, že mnohé z nich dokážu úplne nahradiť obyčajné ľadové kocky z vody?

Tento spôsob však nie je vhodný pre tie z vás, ktoré majú veľmi jemnú pokožku, krvné cievy príliš blízko pod pokožkou alebo majú prejavy podráždenia po čistení pokožky studeným spôsobom.

10 spôsobov, ako môžete využiť ľadové kocky na liečbu rôznych kožných problémov a tiež na zlepšenie stavu vašej pleti.

Ako používať kocky ľadu

Kockou masážnymi pohybmi jemne a rýchlo potierajte tvár, krk a dekolt. Netlačte na tvár a vyhýbajte sa okoliu očí, pretože táto oblasť je veľmi jemná a citlivá. Po ľadovej masáži si pleť neutierajte, ale nechajte ju voľne uschnúť. Týmto spôsobom vaša pokožka využije maximum výhod z tejto procedúry.

1. Zlepšujú prekrvenie

Kocky ľadu najprv pokožku schladia, čo vyvolá reakciu tela pre obnovu teploty pomocou zvýšeného prívodu krvi. Pokožka sa tak začne lepšie zásobovať živinami a obnoví sa jej mladistvý vzhľad.

Jednoducho zabaľte ľadové kocky do vreckovky a ráno pred tradičným mejkapom si ich chvíľu prikladajte na tvár. Pokožku si pritom jemne masírujte, no vyhýbajte sa očiam.

loading...
Predchádzajúci článok Demi Lovato zrušila koncert v Londýne kvôli zdravotným problémom
Nasledujúci článok Tehotná Jana nechala dieťa v rozpálenom aute a išla na vyšetrenie, dieťa zomrelo