zaujimavosti 0 Zobrazení

Zomrela rómska speváčka Věra Bílá († 64)

Pred smrťou prežívala na ubytovni a dúfala v ďalšiu šancu
od Igor 2019-03-12
 

Zomrela rómska speváčka Věra Bílá († 64). V pondelok o 11 hodine večer ju záchranka previezla vo vážnom stave do Fakultnej nemocnice v Plzni, kde svoj boj o život prehrala. Informáciu potvrdil jej synovec. Ten sa po smrti Věry zrútil. Príčinou smrti bol podľa serveru Romea.cz infarkt.

Jednu dobu to vyzeralo, že sa Věra Bílá stane najznámejšou českou speváčkou v zahraničí. Na súkromnom koncerte zaspievala Billovi Clintonovi (72) a mnohokrát vypredala celej koncertné sály, napríklad Kráľovskú operu v Madride, mala vystupovať aj v newyorskej Carnegie Hall. Nekorunovanú kráľovnú rómskej hudby ale tvrdo zasiahla smrť syna, manžela a nakoniec ju na dno stiahlo gamblerstvo. Kvôli tomu sa zadĺžila a skončila sama na ubytovni ...

Asi najznámejším hitom Věry Bílej je skladba Ó, maňo

Neslávne dopadol aj jej pokus o comeback so skupinou Džino Rom-Rock, ktorého hudba bola prepojením rómskeho folklóru s tvrdým rockom. Manažér a kapelník kapely, Dušan Čonka, bol totiž krátko pred vydaním ich spoločného CD zatknutý a už druhý rok sedí vo väzení. Podľa Věry Bílej bol síce obvinený neprávom, nič to však nemení na fakte, že je vo väzbe a ich spoločné dielo, ktoré je podľa kritik skutočne výnimočné a mimoriadne, zatiaľ nikto nevydá.

Pokračovanie a posledný hit Věry Bílej nádete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Ste pozorní a viete počítať? Otestujte sa!
Nasledujúci článok Dara Rolins vydala videoklip na novú skladbu 'Kolotoč'