zdravie 88,476 Zobrazení

Neustála únava, rozmazané videnie a pribratie - to všetko spôsobuje nedostatok len jedného vitamínu! Máte ho dostatok?

Nedostatok vitamínu B12 spôsobuje tieto ťažkosti
od Pavol 2019-04-04
 

Naše telo je jasný, dobre koordinovaný systém, v ktorom je každý prvok rovnako dôležitý. Všetky tieto malé „súčiastky“ sú nenahraditeľné a ak sa niečo pokazí, systém sa zrúti. Zvyčajne to všetko začína s malými problémami, ktoré vedú k závažnejším následkom. Mnohokrát je to zapríčinené nedostatkom jedného z vitamínov.

Jedným z najdôležitejších vitamínov v našom tele je vitamín B12, pretože prispieva k normálnemu metabolizmu a optimálnemu fungovaniu buniek. Ďalšou dôležitou funkciou je účasť na produkcii cholínu, ktorý je v protiklade s našimi zlými návykmi a zabraňuje tukovej degenerácii pečene. Podieľa sa aj na syntéze aminokyselín, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje psychiku človeka a jeho náladu.

Keď telo nemá dostatok vitamínu B12, začne vysielať signály vo forme rôznych symptómov. Je dôležité na ňu včas reagovať a obnoviť deficit, aby sa predišlo budúcim zdravotným problémom.

Nedostatok vitamínu B12 a 8 príznakov: 

Únava

Neustála únava je prvým príznakom nedostatku vitamínu B12. To zahŕňa zlú náladu a únavu. Symptómy sú ako prejavy depresie, takže ľudia s tým často chodia k psychológovi. Všeobecne platí, že únava môže nastať z rôznych dôvodov, nie je potrebné robiť predčasné závery, je lepšie si dať urobiť testy.

Svalová slabosť

Nedostatok vitamínu B12 spôsobuje nielen všeobecnú únavu, ale aj slabosť svalov, letargiu, lenivosť.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok 10 ročná Ukrajinka dojala svojim výkonom porotu aj divákov. Niektorí ju označili za najlepší výkon v histórii šou!
Nasledujúci článok Táto fotka pred rokmi obletela celým svetom. Takto vďaka pomoci vyrástol chlapček