sport 892 Zobrazení

Upratujúci fanúšikovia na majstrovstvách sveta si vyslúžili obdiv celého sveta

Sociálne siete zaplavili snímky a videá fanúšikov, ktorí upratujú štadión.
od Pavol 2018-07-03
 

Fanúšikovia zanechali u organizátorov svetového šampionátu v Rusku dobrý dojem, keď po zápase svojho mužstva dôkladne upratali štadión.

Po vášnivých stretnutiach na majstrovstvách sveta vo futbale sú tribúny často pokryté odpadkami vrátane zvyškov jedla, plastových pohárov, obalov a papierov.  Internet zaplavili snímky a videá futbalových fanúšikov, ako po sebe upratujú odpadky na štadiónoch, na ktorých sa hrajú majstrovstvá sveta v Rusku.

Na sociálnych sieťach nájdete množstvo pozitívnych príspevkov na adresu japonských a senegalských priaznivcov, ktorí po sebe zbierajú potraviny, krabice, fľaše a mnoho iných použitých vecí, ktoré v návale radosti boli rozhádzané všade navôkol.

 

Nestalo sa to však prvýkrát - už na Majstrovstvách sveta v roku 2014 v Brazílii po zápase s Pobrežím Slonoviny Japonci ostali na tribúne a poupratovali to, čo po nich ostalo. Aj napriek tomu, že ich tím vtedy prehral 1:2. Rovnaké gesto zopakovali aj po remíze s Gréckom.

"Často počúvame, že futbal reflektuje danú kultúru. Čistota a poriadok nie je len súčasťou japonskej kultúry, ale aj futbalu," vysvetlil pre BBC správanie fanúšikov novinár Scott McIntyre.

Množstvo ľudí obetavým jedincom za tento čin tlieskalo a jednohlasne hovorilo o rešpekte. Zdá sa, že kým po prehrách a frustrácii sa hľadiská ničia, v prípade výhry to vyzerá na spolupatričnosť. Stane sa z toho nová tradícia? 

loading...
Predchádzajúci článok Mávate často studené končatiny a zlú cirkuláciu krvi? Pomôže vám toto
Nasledujúci článok Vlak pri Plzni zrazil batoľa!