zdravie 0 Zobrazení

Týchto 5 orgánov ničí nadmerná konzumácia alkoholu

Veľa sa hovorí o konzumácii alkoholu, pravda je, že nadmerné pitie môže spôsobiť vážne poškodenie fyzického a duševného zdravia. 
od Pavol 2019-04-25
 

Veľa sa hovorí o konzumácii alkoholu, pravda je, že nadmerné pitie môže spôsobiť vážne poškodenie fyzického a duševného zdravia. 

Zodpovedné pitie alkoholu a predovšetkým striedme môže mať za následok mierny prínos pre zdravie. Bohužiaľ, príliš veľa alkoholických nápojov podkopávajú blahobyt 5 životne dôležitých orgánov tela.

Výskumy naznačujú, že nadmerná konzumácia alkoholu môže viesť aj k rôznym typom rakoviny vrátane úst, pažeráka, hrdla, pečene a prsníka.

Je dôležité si uvedomiť, že účinky alkoholu sú okamžité, v skutočnosti môžu začať už 10 minút po prvom dúšku. Dlhodobé následky sú najviac znepokojujúce. Spoznajte ich.

1. Srdce

Ľudia, ktorí konzumujú alkohol, zvyšujú svoje riziko 3 srdcových ochorení: fibrilácia predsiení, srdcový infarkt a kongestívne zlyhanie srdca, podľa novej štúdie American College of Cardiology.

"Zistili sme, že aj keď človek nemá základné rizikové faktory, konzumácia alkoholu zvyšuje riziko týchto srdcových funkcií," povedal výskumník Gregory Marcus z University of California, San Francisco.

2. Mozog

Podľa výskumov 1 z 3 dospelých konzumuje príliš veľa alkoholu. Takáto konzumácia alkoholu vedie k dlhodobému poškodeniu neurotransmiterov mozgu, čo spôsobuje zmeny v správaní a nálade.

Aj pri nástupe starnutia môže alkohol zmeniť kľúčové funkcie mozgu, ako je pamäť, pozornosť a učenie.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Na oblohe v Taliansku sa vyobrazil obraz Ježiša Krista
Nasledujúci článok Taxislužba UBER sa vracia na Slovensko