zaujimavosti 3,256 Zobrazení

Pravidlá slušného správania o ktorých nevedieť je hriech.

Toto by si mal prečítať každý povinne!
od Pavol 2018-07-03
 

 

Nepoznať pravidlá etikety v súčasnom čase je veľká hanba. Samozrejme, môžeme s istotou povedať, že nič nie je na svojom mieste a to, čo platilo pred 50 rokmi, je už zastarané. V každej spoločnosti platia nejaké hranice správania, bez ohľadu na skutočnosť, že žijeme v slobodnom svete, kde každý rozhoduje o tom, ako bude žiť.

Ak chcete uspieť a získať si rešpekt, musíte poznať základné pravidlá etikety, o ktorých vám dnes povieme. Veď správne chovanie robí dobré vzťahy.

Pravidlá správnej etikety

Nesušte dáždnik otvorený

Nemal by sa sušiť dáždnik otvorený, keď ste v kancelárii, alebo na návšteve. Treba ho zložiť a dať do špeciálneho boxu na dáždniky, alebo zavesiť. Urobíte tak dobrý dojem na kolegov alebo priateľov a budete sa vyhýbať prekážkam.

Nenoste tašky

Celofánové a papierové tašky sú povolené len po návrate z nákupu domov. To platí aj pre tašky zo značkových butikov. Nosiť ich potom ako súčasť kabelky je nezdvorilé.

Muži nenosia dámsku kabelku

Na uliciach môžeme často vidieť mladých, ale aj zrelých mužov, ako nesú dámsku kabelku. Mnohí si mylne myslia, že je to správne, pretože to tak robili v škole, aby pomohli spolužiačke s ťažkou aktovkou. Ale nie je vhodné, aby muž nosil dámsku kabelku. Mimochodom, dámsky kabát muž nesie len do doby než si ho žena neoblečie.

Pyžamo a župan nie je domáce oblečenie

Domáce oblečenie - to sú nohavice, sveter alebo šortky a tričko, alebo ľahké šaty. Mali by byť pohodlné a slušné. Župan a pyžamo sú určené len na ranný príchod do kúpeľne a večer na odchod z kúpeľne do spálne.

loading...
Predchádzajúci článok Prečo muži dávajú prednosť štíhlejším ženám?
Nasledujúci článok Real Madrid prijal ponuku Juventusu za Cristiana Ronalda!