zaujimavosti 2,696 Zobrazení

Zomrela hollywoodská hviezda 50 až 60 rokov minulého storočia

Vo veku 97 rokov, patrila medzi najpopulárnejšie herečky
od Pavol 2019-05-13
 

Vo veku 97 rokov zomrela americká herečka a speváčka Doris Day. Jej nadácia Doris Day Animal Foundation potvrdila, že naposledy vydýchla v pondelok. Herečka, ktorá zahviezdila v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch, zomrela vo svojom dome v Carmel Valley v Kalifornii v kruhu najbližších po záplave zápalu pľúc.

Zahrala si v 39 filmoch, medzi ktorými sú napríklad Muž, ktorý vedel priveľa (1956), Učiteľkin miláčik (1958) či Nočný rozhovor (1959).

Za výkon v poslednom menovanom ju nominovali na Oscara. Na konte má štyri Zlaté glóbusy vrátane Ceny Cecila B. DeMilla za celoživotné dielo z roku 1989, a tiež cenu Grammy za celoživotné dielo.

Dayovej spevavý hlas, prirodzená krása blondínky a výnimočne žiarivý úsmev jej priniesli sériu hitov, najprv v hudobnom svete a neskôr v Hollywoode.

Jej život nebol vždy tak slnečný ako jej filmové role. Štyrikrát sa vydala, rozviedla sa trikrát a ovdovela raz, trpela nervovým zlyhaním a mala veľké finančné problémy po tom, čo jej jeden muž premrhal peniaze. Umelkyňa oslávila 97. narodeniny 3. apríla.

 

 

loading...
Tags doris day
Predchádzajúci článok Od nového roku sa zvýši rodičovský príspevok. O koľko eur a pre koho?
Nasledujúci článok Prečo máme časové pásma?