zaujimavosti 3,341 Zobrazení

Používate aplikáciu WhatsApp? Mali by ste ju čo najskôr aktualizovať!

WhatsApp vyzýva používateľov, aby aktualizovali aplikáciu po odhalení zraniteľnosti spyware
od Pavol 2019-05-14
 

Spyware, vyvinutý izraelskou kybernetickou spravodajskou spoločnosťou, použil infikované telefónne hovory na prevzatie funkcií operačných systémov.

WhatsApp žiadá používateľov, aby aktualizovali aplikáciu na najnovšiu verziu po zistení zraniteľnosti, ktorá umožňovala spyware vchádzať do telefónu používateľa prostredníctvom funkcie telefonického hovoru aplikácie.

Spyware bol podľa Financial Times vyvinutý izraelskou kybernetickou spravodajskou spoločnosťou NSO Group.

Útočníci by mohli preniesť škodlivý kód do cieľového zariadenia volaním používateľa a infikovaním hovoru bez ohľadu na to, či príjemca hovor prijal alebo nie. Záznamy prichádzajúcich hovorov boli podľa správy často vymazávané.

WhatsApp povedal, že zraniteľnosť bola objavená tento mesiac, a že spoločnosť rýchlo riešiť problém v rámci svojej vlastnej infraštruktúry. Aktualizácia aplikácie bola zverejnená v pondelok a spoločnosť povzbudzuje používateľov k tomu, aby upustili od množstva opatrnosti.

„Útok má všetky znaky súkromnej spoločnosti, ktorá údajne spolupracuje s vládami na poskytovaní spyware, ktorý preberá funkcie operačných systémov pre mobilné telefóny,“ povedal WhatsApp vo vyhlásení. „Informovali sme niekoľko organizácií zaoberajúcich sa ľudskými právami, aby sme sa podelili o informácie, ktoré môžeme a aby sme s nimi spolupracovali pri informovaní občianskej spoločnosti.“

WhatsApp má asi 1,5 miliardy užívateľov po celom svete. Aplikácia na odosielanie správ využíva šifrovanie typu end-to-end, čím je populárny a bezpečný pre aktivistov a disidentov. Spyware Pegasus neovplyvňuje ani nezahŕňa šifrovanie aplikácie.

zdroj: https://www.theguardian.com/technology/2019/may/13/whatsapp-urges-users-to-upgrade-after-discovering-spyware-vulnerability

loading...
Predchádzajúci článok Koľko stojí občerstvenie na MS v hokeji? Z tej sumy budete šokovaný!
Nasledujúci článok Za smrť Filipínca dostal Juraj Hossa 6 rokov