zaujimavosti 4,966 Zobrazení

Ľudia sú stále viac smutní a nahnevaní: Svet by potreboval zmenu

Z výskumov vyplýva, že ľudia majú stále horšiu náladu
od Igor 2019-05-18
 

Známa analytická spoločnosť Gallup zverejnila výsledky globálneho výskumu zameraného na meranie "emocionálnej teploty" sveta. A výsledky nie sú príliš potešujúce. Vyplýva z nich totiž, že ľudia majú stále horšiu náladu.

V rámci tzv. 2018 Global State of Emotions viedli pracovníci Gallup rozhovory s viac ako 151 000 dospelými zo 140 krajín. Pýtali sa ich napríklad na to, ako veľa sa počas predchádzajúceho dňa usmievali, alebo či boli smutní alebo nahnevaní.

Počet jedincov, ktorí sa kvôli niečomu správali nahnevane, sa v porovnaní s rokom 2017 zvýšil o dva percentuálne body. V prípade obáv a smútku došlo k nárastu o jeden percentuálny bod. Pri všetkých troch negatívnych emóciách tak bolo dosiahnuté nové rekordné maximum.

Odborníci už pritom dávno zistili, že tieto pocity nám dokážu spôsobiť nemalé zdravotné komplikácie. Tak napríklad hnev bol spojený so zvýšeným rizikom srdcového záchvatu a cievnej mozgovej príhody.

Chronický smútok a obavy zasa patria medzi príznaky rôznych úzkostných porúch či depresie, pričom tieto stavy môžu viesť k rozvoju nejakej srdcové choroby.

Ak teda uvedený trend bude aj naďalej pokračovať, nečaká nás zrejme príliš radostná budúcnosť. Čím horšie bude zdravie celosvetovej populácie, tým väčšie problémy budeme musieť riešiť.

Zdroj: vtm.zive.cz

loading...
Predchádzajúci článok 27-ročný muž viac ako rok predstieral kontrolóra a jedol zadarmo v KFC
Nasledujúci článok 10 bežných chýb pri starostlivosti o pleť, ktoré poškodzujú vašu tvár. Keď sa im vyvarujete, nastane zlepšenie!