krasa 0 Zobrazení

10 bežných chýb pri starostlivosti o pleť, ktoré poškodzujú vašu tvár. Keď sa im vyvarujete, nastane zlepšenie!

Možno je načase prestať míňať peniaze na drahú kozmetiku, ktorá sľubuje zázraky, keď môžete začať úplne od základu. Dnes vám prezradíme 10 najčastejších chýb, ktoré robíte pri čistení pleti.
od Pavol 2019-05-19
 

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa tie isté tipy pre starostlivosť o pleť opakujú v rôznych magazínoch? Dôvodom nie je to, že by mali redaktori nedostatok fantázie, ale v skutočnosti si väčšina čitateľov ani nevšíma jednoduché rady, ktoré im magazín ponúka.

Možno je načase prestať míňať peniaze na drahú kozmetiku, ktorá sľubuje zázraky, keď môžete začať úplne od základu. Dnes vám prezradíme 10 najčastejších chýb, ktoré robíte pri čistení pleti.

1. Často si meníte kozmetiku

Nie je ľahké odolať kúpe nového očného krému alebo pleťovej vody, keď vás magazíny presviedčajú, že ten a ten produkt je hitom sezóny. Najlepšie urobíte, ak im odoláte, najmä ak máte doma produkty, ktoré vám dokonale sedia.

Možno sa obávate, že si vaša pleť zvykla na starú kozmetiku a keď budete produkty obmieňať, dosiahnete lepší efekt? Je to však márne, pretože vaša pleť sa neprispôsobí produktom, zatiaľ čo novo zakúpený krém sa môže stať dôvodom alergickej reakcie.

2. Každodenne používate peeling na tvár

Naša pleť sa regeneruje bez nejakej extra pomoci, avšak stále máme na poličke peelingy, ktorými chceme tento proces zrýchliť. Áno, peeling pomôže vašej pleti zbaviť sa starých buniek rýchlejšie, vyčistí vašu tvár, ale ak ho budete používať neustále, riskujete, že zbavíte vašu pokožku ochrannej vrstvy.

Jednoducho peelingy a rôzne drsné kefy na tvár nie sú najlepším prostriedkom, ako si čistiť tvár. Odporúčame ich nahradiť jemnými chemickými peeling a nemyslíme tým drahé procedúry v salónoch. Dnes nájdete v dome rôzne prostriedky, ktoré môžete použiť na jemné a bezbolestné čistenie tváre. Napríklad mandľový peeling si dokážete vytvoriť aj doma.

3. Odmietate používať odličovače make-upu

Na zjednodušenie vašej večernej rutiny si možno niektoré z vás odstraňujú makeup jedným čistiacim mliekom alebo dokonca len vodou. Ušetríte tým pár minút času, ale na vašej tvári zostanú čiastočky nečistôt, ktoré upchávajú póry, sú príčinou vzniku akné a zanechávajú pleť mastnú. Preto je dobré, ak používate na odličovanie tváre micelárny vody, čistiaci olej alebo balzam.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Ľudia sú stále viac smutní a nahnevaní: Svet by potreboval zmenu
Nasledujúci článok Túto hádanku vyriešia len najbystrejší! Dokážete určiť vek otca a syna?