zaujimavosti 6,574 Zobrazení

Spôsoby, ktorými vám pes dáva najavo, že vás má rád

Štúdie ukázali, že psi majú rovnaké mozgové štruktúry, ktoré produkujú emócie rovnako ako u ľudí a existuje niekoľko spôsobov, ktorými nám naše psi ukazujú svoju lásku.
od Pavol 2019-06-10
 

Ľudia sa už roky snažia pochopiť emócie svojich psov. Ak chvejú chvostom, hovorí sa, že pes je otvorený pre interakciu a presvedčivý postoj znamená, že chcú pozornosť, alebo nejaké dobroty. 

Spôsob, akým psi rozvijajú emócie vo vzťahu k ľudskému správaniu bol vždy predmetom výskumu. Štúdie ukázali, že psi majú rovnaké mozgové štruktúry, ktoré produkujú emócie rovnako ako u ľudí a existuje niekoľko spôsobov, ktorými nám naše psi ukazujú svoju lásku.

1. Pozerajú vám hlboko do očí

Jedným zo spôsobov, ako psi hovoria "Milujem ťa" je pozrieť sa priamo do očí. Vedci zistili, že pri pohľade do očí ich majiteľa, pes vyvíja silné emocionálne väzby s ním, rovnako ako to robí medzi ľuďmi. Tento spôsob komunikácie podobný tomu u ľudí bol pravdepodobne získaný psami počas domestikácie, čo zvyšuje hladinu oxytocínu (sociálneho hormónu) u psov aj ich majiteľov.

2. Prinesú svoje hračky

Ak vám pes prinesie svoju obľúbenú hračku, môžete si byť istí, že láska vášho domáceho maznáčika k vám je silná a bezpodmienečná. Psi sú veľmi majetnícky so svojimi hračkami, kosťami a inými žuvacími predmetmi, ktoré by ich normálne chránili pred ostatnými. Takže, ak vám váš pes hrdo ponúka svoju hračku alebo kosť a dokonca tlačí dopredu, aby vás povzbudil, znamená to, že váš miláčik vám dôveruje, že vás miluje a že sa cíti v bezpečí, keď ste blízko k nemu.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Tags pes
Predchádzajúci článok Blíži sa k nám vlna horúčav - teploty dosiahnu až 35 stupňov
Nasledujúci článok Prežila som Černobyľ: Príbeh ženy, ktorá mala vtedy tri roky