zaujimavosti 972 Zobrazení

Ak si plánujete kúpiť mobilný telefón značky Huawei, nenájdete tam aplikáciu Facebook

Ak uvažujete o kúpe alebo rozdávaní telefónu Huawei, je lepšie venovať pozornosť tejto poznámke, pretože Facebook oznámil, že nedovolí, aby jej aplikácie boli predinštalované v mobilných telefónoch tejto spoločnosti.
od Pavol 2019-06-11
 

Ak uvažujete o kúpe alebo rozdávaní telefónu Huawei, je lepšie venovať pozornosť tejto poznámke, pretože Facebook oznámil, že nedovolí, aby jej aplikácie boli predinštalované v mobilných telefónoch tejto spoločnosti.

Dôvodom ma byť škandál, ktorý obviňuje spoločnosť Huawei z toho, že umožňuje čínskym orgánom kybernetickú špionáž zariadení. Niečo, o čom sa nepredložili žiadne tvrdé dôkazy, ale spôsobilo to, takpovediac, konfrontáciu medzi Čínou a USA.

Americké ministerstvo obchodu minulý mesiac zaradilo čínskeho výrobcu na čiernu listinu, kvôli čomu americké podniky nesmú bez zvláštneho povolenia s Huawei spolupracovať.

Vlastníci telefónov Huawei budú môcť naďalej sťahovať a používať aplikácie, ako je napríklad aplikácia WhatsApp, Instagram a samotná hlavná aplikácia Facebook, a budú naďalej dostávať aktualizácie prostredníctvom obchodu Play.

Avšak spoločnosť Huawei ich nebude môcť zahrnúť do balička, ktorý spravidla poskytuje spolu s ďalšími predinštalovanými službami, ako je napríklad Twitter.

Tí, ktorí už majú nainštalovaný Facebook na svojom Huawei, ho budú môcť naďalej používať a aktualizovať. Nie je známe, či si ľudia, ktorí si kúpia nový, môžu nainštalovať aplikáciu, ako to oznámila spoločnosť Google, ktorá je výrobcom operačného systému Android používaného spoločnosťou Huawei, ktorá bude naďalej udržiavať svoje aplikácie na existujúcich telefónoch, ale ktorý už budúce zariadenia nebudú mať.

Je potrebné poznamenať, že Huawei je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení a druhým najväčším výrobcom smartfónov.

zdroj: https://www.reuters.com/article/us-huawei-tech-usa-facebook-exclusive/exclusive-facebook-suspends-app-pre-installs-on-huawei-phones-idUSKCN1T80D7

loading...
Predchádzajúci článok Čína poskytuje pre slobodné ženy extra platenú dovolenku, aby využili čas a našli si manžela
Nasledujúci článok Exkluzívne video zo zákulisia svadby Rytmusa a Jasminy