zaujimavosti 0 Zobrazení

Načo máte ako zamestnanec nárok počas horúčav?

Horúčavy, ktoré nás momentálne trápia môžu byť pre ľudí v práci vyčerpávajúce. Načo všetko máte nárok a čo musí zamestnavateľ pre svojich zamestnancov zabezpečiť?
od Pavol 2019-06-13
 

Úprava pracovného režimu

Keďže v týchto dňoch sa teploty pohybujú nad 30 stupňov celzia vyvolávajú riziko ohrozenia zdravia zamestnanca, v takom prípade by malo dôjsť aj k ďalším opatreniam. Mali by ste mať upravený pracovný režim: extra pracovnými prestávkami, skrátením alebo úpravou pracovného času či zmenou miesta vykonávania práce ak sa nachádzate vo vonkajších priestoroch do nejakých chladnejších priestorov.

Chladenie a tienenie na pracovisku

Zamestnávateľ je povinný zabezpečiť také pracovné podmienky, ktoré nebudú ohrozovať zdravie jeho zamestnancov. K tomu patrí aj chladenie, vetranie a tienenie na pracovisku. Zamestnávateľ by mal zabezpečiť na pracovisku počas horúčav klimatizáciu, ktorá by však nemala smerovať priamo na zamestnancov. Ak to nie je klimatizácia môže to byť aj ventilátor či tienenie pomocou žalúzií.

Ak zamestnávatelia nezabezpečia potrebné podmienky pre svojich zamestnancov počas horúčav, hrozí im pokuta až do výšky 2 000 eur.

loading...
Predchádzajúci článok Pri pobreží Makarskej riviéry v Chorvátsku plával žralok
Nasledujúci článok Urobiť si prvý dojem o človeku trvá len niekoľko sekúnd. Prezrádzajú to tieto 4 črty tváre