zaujimavosti 4,592 Zobrazení

Toto je 10 právd o tehotenstve po 35tke

Tehotenstvo po 35tke pre ženy môže predstavovať rôzne riziká a výzvy.
od Pavol 2019-07-01
 

Tehotenstvo po 35tke pre ženy môže predstavovať rôzne riziká a výzvy. Môžu zahŕňať zastavenú prácu, dramatické emocionálne zmeny, chromozomálne abnormality a ďalšie. Niektoré z týchto rizík môžu ohroziť matku aj dieťa.

Podľa odporúčania lekára však ženy vo veku 35 rokov a viac môžu otehotnieť a úspešne porodiť. Často budú musieť vynaložiť viac úsilia, pokiaľ ide o diétu, cvičenie a životný štýl, než mladšie rodičky.

Toto je 10 právd o tehotenstve po 35tke.

1. Vyššia šanca mať dvojčatá

Staršie ženy majú šťastie, že majú dvojčatá. Je faktom, že dvojčatá sú častejšie u tehotných žien vo veku 35 rokov a viac.

Vedci nie sú istí dôvodmi tohto javu, ale nedávny výskum ukázal, že odpoveď na túto otázku by mohla spočívať vo zvýšenom užívaní určitých liekov a hormonálnych zmien. Štúdia sa zaoberala výskytmi bratských dvojčiat, ktoré sú typickejšie ako identické dvojčatá.

Po prvé, staršie ženy majú vyššie hladiny určitého hormónu nazývaného hormón stimulujúci folikuly (FSH). Tento hormón bol spojený s vyššou prevalenciou dvojitých pôrodov.

Po druhé, existuje nová teória, ktorá vysvetľuje, že lieky na plodnosť by mohli zvýšiť pravdepodobnosť, že žena bude mať dvojčatá. Pretože ženy vo veku 35 rokov a viac majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú užívať lieky na plodnosť ako mladšie ženy, to ukazuje, prečo staršie ženy s väčšou pravdepodobnosťou porodia dve alebo viac detí z jedného tehotenstva.

2. Vyššie riziko potratu

Jedným z mnohých faktov o tehotenstve po 35 veku je, že tieto ženy čelia väčšiemu riziku mŕtvo narodených detí a potratov ako mladšie ženy. Toto riziko potratu sa zvyšuje s vekom.

Napríklad, zatiaľ čo ženy, ktoré majú 35 rokov, čelia riziku potratu 20%, ženy vo veku 45 rokov čelia riziku 35%. Predpokladá sa, že tieto vysoké miery straty tehotenstva sú dôsledkom základných zdravotných problémov, ktoré postihujú staršie ženy, a prítomnosti abnormalít chromozómu u plodu.

Keď sa dostanete do poslednej fázy tehotenstva je dôležité, aby ste nepretržite pokračovali v dialógu so svojím zdravotníckym tímom. Tiež by ste mali byť veľmi ochotní optimalizovať vaše jedlo, voľby životného štýlu a úrovne aktivity v snahe chrániť zdravie vášho dieťaťa.

3. Riziká chromozomálnych abnormalít

Ak máte 35 a viac rokov a ste tehotná, lekár vám poskytne rôzne genetické testy na kontrolu konkrétnych chromozomálnych abnormalít, ktoré sa zvyšujú u neskorších tehotenstvách. Napríklad odber choriový villus je test, ktorý sa vykonáva, keď je tehotenstvo v 9 až 11 týždni.

Tento test je kritický pri detekcii Turnerovho syndrómu a Downovho syndrómu. Počas zákroku lekár odoberie miernu vzorku placentárneho tkaniva, ktorú možno získať cez vstupné body v krčku maternice a bruchu. Tkanivo sa potom analyzuje v laboratóriu.

Vedci nezistili príčinu vyšších mier genetických porúch u detí narodených ženám vo veku 35 rokov a viac. Vzťah medzi týmito genetickými podmienkami a vekom matiek je však veľmi silný.

Aj keď je dobrovoľné vykonávať testy, ako je odber vzoriek choriový villus, väčšina lekárov ich odporúča starším tehotným ženám. Je vynikajúci nápad dať si vykonať tieto testy. Je lepšie vedieť vopred v prípade, že vaše dieťa bude mať genetický stav, aby ste sa mohli riadne pripraviť.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Francúzsky vynálezca vytvoril pilulku, ktorá premení vaše plyny na vôňu čokolády či ruže
Nasledujúci článok V Kuvajte namerali rekordných 63 stupňov Celzia