zaujimavosti 1,437 Zobrazení

Štúdia odhaľuje, že WiFi zariadenia ovplyvňujú mužskú plodnosť

Elektromagnetické vlny z WiFi zariadení môžu značne poškodiť spermie
od Pavol 2019-07-07
 

Ak ste sa na chvíľu pokúšali mať deti a nemali ste veľa úspechov, odpoveď by mohla byť priamo vo vrecku. Doslovne. Kumiko Nakata, výskumníčka z Japonska, zistila, že elektromagnetické vlny z WiFi zariadení, ako sú mobilné telefóny a domáce routery, môžu značne poškodiť spermie.

30% problémov s plodnosťou pochádza od mužov

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie má asi 15% párov na svete problémy, pokiaľ ide o splodenie deti. A najmenej jedna tretina problémov s plodnosťou pochádza od mužov. Samozrejme, mužská neplodnosť by mohla byť spôsobená mnohými vecami, ako je zlé životné prostredie, stres, zlá strava, genetika, atď. Avšak malá vec, ako je nosenie mobilného telefónu vo vrecku nohavíc by mohla byť poslednou kvapkou.

Experiment s expozíciou WiFi

Japonskí vedci odobrali vzorky zo skupiny 51 mužov a rozdelili ich do 3 skupín. Používali aj WiFi zariadenie, ktorým bol mobilný telefón.

Jedna skupina vzoriek nedostala žiadnu expozíciu zo smerovača WiFi. Druhá skupina bola vystavená, ale mala ochranný štít WiFi. A tretia skupina bola priamo vystavená WiFi žiareniu.

Vzorky sa umiestnili relatívne blízko WiFi zariadenia, ktorým bol mobilný telefón, ktorý sa nosil v kapse nohavíc, a výsledky sa odoberali v rôznych časoch.

Výsledky štúdie boli desivé!

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok TEST: Ako pozorný je váš mozog? Koľko vidíte nôh?
Nasledujúci článok Syn Meghan Markle a princa Harry bol včera pokrstený