pribehy 1,332 Zobrazení

Príbeh ženy, ktorá sa podelila o skúsenosť so zamestnávateľom zdieľa tisícky ľudí na internete!

Žena sa podelila o skúsenosti so zamestnávateľom, ktorý pobúril Slovákov
od Pavol 2019-07-26
 

Nájsť si dobre platenú prácu je v dnešnej dobe celkom ťažké, nie každý zamestnávateľ chce platiť adekvátnu mzdu za odvedenú prácu - horšie to je však vtedy, ak vám zamestnávateľ za odvedenú prácu nechce zaplatiť nič alebo sa vyhovára.

Takúto skúsenosť opísala na sociálnej sieti žena, ktorá mala veľmi zlú skúsenosť s jednou bratislavskou reštauráciou, kde sa zamestnala ako opisuje najprv brigádne a potom na trvalý pracovný pomer. Takýmito slovami začala opísovať svoj príbeh v skupine Práca, brigády v Bratislave a okolí.

"Dobrý deň. Robím to nerada, ale musím sa s vami podeliť o veľmi nepríjemnú pracovnú skúsenosť v reštaurácii Stage v NTC. Nastúpila som ako brigádnička v prvý deň majstrovstiev sveta v hokeji.

Sľúbený plat v podobe 5€ bol fajn, keďže práca spočívala v debarasovaní pohárov. Hneď prvý deň ma stiahli zo stanu do reštaurácie, nakoľko to personálne nebolo možné zvládať. Ok, dostala som tablet do ruky, za päť minút zaučená som makala na rajóne. Potiaľto všetko vyzerá fajn, keď nerátam to, že peniaze za posledné tri dni majstrovstiev som si pýtala skoro dva týždne.

Napriek tomu ma „ukecali“, aby som ostala na TPP. V poriadku, odišla som na dovolenku a keď som sa vrátila, čakala som sľúbenú pracovnú zmluvu. Keď s ňou nakoniec manažér prišiel, skoro som odpadla. Mesačný plat 260€ v hrubom! Samozrejme, vysvetlila som mu, že toto nikdy nepodpíšem. Vraj, oni dávajú takúto zmluvu na prvé tri mesiace každému, lebo sa im neoplatí stále chodiť prihlasovať a odhlasovať zamestnancov, lebo stále odchádzajú (neskôr som pochopila prečo). Trvalo asi pätnásť minút, kým za mnou manažér prišiel znova s tým, že žena môjho šéfa vybavila, že šéf je ochotný pre mňa urobiť to, že mi dá teda na zmluve aspoň minimálku 520€. Nie ja som ochotná robiť za to ho*no, on sa pre mňa obetuje..."

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Colonia sa vracia - toto je jej nový letný hit!
Nasledujúci článok Tento otec urobil pre svojho zoperovaného syna na srdiečko niečo nádherne