kvizy-a-testy 0 Zobrazení

Ľudia sa nemôžu dohodnúť na správnom riešení matematickej rovnice. Dokážete to vyriešiť?

Správne riešenie úlohy je...
od Pavol 2019-08-11
 

„Túto jednoduchú rovnicu dokáže vyriešiť iba 1 z 1 000 000 ľudí.“ - Každý z nás si už prečítal takýto titulok na rôznych matematických úlohách, ale táto najnovšia „jednoduchá“ rovnica, ktorá sa stala viralnou na internete rozpútala vašne ľudí, ktorí sa dokážu zhodnúť na správnom riešení: 8 ÷ 2 (2 + 2) =?

Zistili ste už správnu odpoveď? Ste si istý?

Je pravdepodobné, že ste dostali jednu z dvoch riešení správnej odpovede: patríte buď k obrovskému počtu používateľov internetu, ktorí dostali 1, alebo ste jedným z ľudí, ktorých odpoveď je 16. Internet zúri s amatérskymi a profesionálnymi matematikmi, ktorí diskutujú o tom, aká je skutočná odpoveď. Možno existovali nejaké argumenty o tom, kto má pravdu. 

Niektorí používatelia internetu dokonca na riešenie úlohy použili kalkulačky, aby všetkým ukázali, že odpoveď bola 16. Iní poukazovali na svoje „matematické tituly“ ako na odvolanie autority, aby preukázali, že odpoveď bola 1. Iní ešte stále berú túto rovnicu o niečo vážnejšie, ako by ste očakávali, a navrhli, aby boli obe odpovede správne bez ohľadu na matematické pravidlá, ktoré by mali byť jasné.

Ake riešenie tejto úlohy ste zvolili vy?

Správnu odpoveď nájdete na ďalšej strane...

Predchádzajúci článok Aké tajomstvá odhaľujú iniciály vášho mena? Budete prekvapení!
Nasledujúci článok Smutná správa! Zomrel spevák skupiny HEX