zaujimavosti 788 Zobrazení

10 vecí, ktoré by rodičia mali prestať robiť, ak chcú vychovať zrelé detí

Jednoduché aspekty, ktoré môžete zmeniť, aby ste zlepšili životy svojich detí a aby sa cítili slobodnejšie.
od Pavol 2019-11-03
 

Existujú rôzne oblasti zrelosti: emocionálne, fyzické, morálne, sociálne a intelektuálne. Všetky sú v živote detí skutočne dôležité, pretože im to umožní stať sa nezávislými a zodpovednými ľuďmi, s vlastnými názormi a so schopnosťou pomáhať druhým. Podporou svojho dieťaťa pri rozvoji všetkých týchto vlastností a zručností ho pripravíte na zodpovedného a zrelého dospelého človeka.

Preto sme sa rozhodli opísať niektoré jednoduché aspekty, ktoré môžete zmeniť, aby ste zlepšili životy svojich detí a aby sa cítili slobodnejšie.

1. Pomôžte svojmu dieťaťu rozvíjať sebavedomie

Je lepšie nerobiť všetko za svoje dieťa. Musí sa naučiť obliekať, viazať si šnúrky a zbaliť si veci do batohu do školy. Samozrejme, že ako rodič by ste to mohli urobiť rýchlejšie a efektívnejšie, ale musíte byť trpezliví a čakať, až to vaše dieťa urobí bez pomoci. Nebudete vždy pri ňom, aby ste mu pomohli, takže by malo vaše dieťa vedieť, že môže veriť samo sebe.

2. Dajte svojmu dieťaťu možnosť vybrať si samo

Nechajte svoje dieťa robiť vlastné rozhodnutia. Nemali by ste mu vyberať oblečenie, hračky a koníčky. Taktiež by ste nemali ani rozhodovať o tom, čo sa mu má páčiť a čo nie. Môžete mu pomôcť tým, že mu poskytnete radu a prediskutujete jeho výber, ale nemali by ste si myslieť, že viete lepšie ako on, čo chce. Dieťa to vie samo, stačí mu dať šancu.

3. Nechajte svoje dieťa chodiť samé

Nie je potrebné všade chodiť s dieťaťom. S pribúdajúcim vekom môže chodiť do školy samo alebo ísť školským autobusom. Keď deti dospievajú, učia sa o bezpečnostných pravidlách a rozumejú tomu, ako sa správať na ulici. Navyše ak sú v spoločnosti priateľov, naučia sa s nimi diskutovať o svojich domácich úlohách a ďalších veciach.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Tags výchova
Predchádzajúci článok To čo sa objavilo na fotke Jennifer Aniston vyvolalo ošiaľ
Nasledujúci článok Kali uverejnil videoklip z jeho nového albumu Ale ne