zaujimavosti 485 Zobrazení

Ste workoholik? Otestujte sa!

Je veľmi málo ľudí, pre ktorých je ich práca zároveň vášnou, ale ak takí existujú je im čo závidieť. Horšie je to s tými, pre ktorých vášeň prerástla do závislosti - workoholizmu.
od Pavol 2019-11-07
 

Je veľmi málo ľudí, pre ktorých je ich práca zároveň vášnou, ale ak takí existujú je im čo závidieť. Horšie je to s tými, pre ktorých vášeň prerástla do závislosti - workoholizmu

Psychológovia považujú workoholizmus za druh závislosti či dokonca chorobu, ktorá má svoje štádiá a príznaky. Kým zanietený, pracovitý zamestnanec je schopný pracovať v tíme, dá si poradiť a napriek zvýšenej záťaži dokáže zachovať rovnováhu medzi prácou a súkromím, workoholik to väčšinou nezvláda. Jeho typickými prejavmi sú podráždenosť, zanedbávanie duševnej hygieny a presvedčenie, že všetko najlepšie zvládne sám, vysvetľuje personalistka. Keďže väčšina workoholikov si svoj stav neuvedomuje, namiesto nich najviac trpí rodina a okolie.

Ani pre zamestnávateľa nie je workoholik jednoznačnou výhrou. Prehnané pracovné nasadenie totiž často vedie k vyhoreniu a môže mať aj vážne zdravotné následky v podobe depresií.

Ak chcete zistiť, či ste aj vy workoholik odpovedzte na otázky na ďalšej strane.  Ak aspoň na 8 z nich odpoviete áno, je vaša diagnóza jasná.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Toto je necenzurovaná verzia útoku Mateja na Farme
Nasledujúci článok Lucy z Dallasu vyzerá po 40 rokoch drasticky inak