zdravie 0 Zobrazení

Tieto krajiny dávajú dni odpočinku ženám trpiacim menštruačnými kŕčmi

Pretože ide o zdravotný problém žien, v niektorých krajinách dostávajú ženy trpiace menštruačnými kŕčmi dni odpočinku.
od Pavol 2019-11-15
 

Menštruačná bolesť môže byť u žien taká silná, že môže spôsobiť bledosť, vyčerpanie a žena musí byť stále v takej pozícii, aby sa zabránilo bolesti, alebo aby sa bolesť znížila, keď nezaberajú tabletky. Pretože ide o zdravotný problém žien, v niektorých krajinách dostávajú ženy trpiace menštruačnými kŕčmi dni odpočinku.

Táto dovolenka umožňuje ženám odpočívať, keď trpia nepohodlím spôsobeným menštruáciou. Napriek tomu, že ide o prirodzený proces, v 5 krajinách sveta sa to považuje za chorobu, ktorá brzdí pri výkone práce. Toto sú krajiny, ktoré dnes poskytujú odpočinok.

Japonsko

V tejto krajine majú ženy od roku 1847 právo na neprítomnosť na pracovisku v dňoch, keď sa nachádzajú v menštruačnom cykle. Toto je prvá krajina, ktorá poskytla ženám takéto úľavy.

Južná Kórea

Kórejské ženy majú 2 dni voľna, aby mohli byť neprítomné kvôli menštruácii. Toto právo sa vzťahuje na tie ženy, ktoré chodia na vyšokú školu, čo uľahčuje možnosť chodiť na prednášky či skúšky bez toho, aby mali príliš veľké bolesti. Podľa portálu Korea Times si však väčšina zamestnancov neuplatňuje svoje právo.

Taiwan

Ženy v tejto krajine majú možnosť jedného dňa menštruačnej dovolenky mesačne od roku 2014, keď došlo k zmene právnych predpisov. Okrem toho, ak majú pracovníci tri dni voľna, musia im byť vyplatené.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Čaputová s Inkognitom zbúrala rekordy sledovanosti
Nasledujúci článok Vo Švédsku zaviedli šesťhodinovú pracovnú dobu