zaujimavosti 0 Zobrazení

Toto nastane vo vašom mozgu, keď prestanete byť zaľúbený

Je neuveriľné, že v jednom momente si dokážete predstaviť veľkú časť svojho života spojenú s jedinou osobou a v inom momente už tomu tak nie je...
od Pavol 2018-07-08
 

Mnohokrát je nezmeniteľné, aby láska zmizla a keď sa to stane, nastanú dve možností: pokračujete kým nenájdete spôsob milovať alebo sa vzdáte a rozlúčite s osobou, ktorú ste kedysi milovali.

Z vedeckého hľadiska je známe, že zamilovanie je výsledkom chemických reakcií v našom mozgu a podľa vyskúmnikov, láska trvá v priemere od jedného do štyroch rokov, pretože dopamín, hormón súvisiaci s potešením, nakoniec prestáva účinkovať, keď sme s touto osobou, alebo nad tým mnoho premýšľame a dostávame sa do objektívnejšej reality.

Podľa vyššie uvedeného, keď sa dopamín prestáva vyrábať, náš mozog iniciuje ďalší chemický proces: začína "vypadávať z lásky" a nová definícia lásky sa rozvíja v rozumnejšom zmysle, ktorý si vyberie medzi vytvorením logickej väzby alebo opúšťaním vzťahu.

Tento proces "sila zaľúbenia" sa odohráva v mozgu v dôsledku dvoch hormónov: oxytocínu, ktorý sa zameriava na dlhodobú pohodu a vazopresín, ktorý pôsobí ako prirodzené analgetikum. Obe hormóny pomáhajú pri rozvoji vzťahu, ktorý už nie je založený na fantaziách alebo nadbytku pripútanosti.

Takže je to normálny zážitok a nie vždy to skončí tragédiou. Je to príležitosť znovu objaviť druhú osobu, ale s transparentnejšou perspektívou. Neprestávajte premýšľať nad tým, prečo ste stále spolu alebo prečo ste sa rozišli, pamätajte, že veda má väčšinu odpovedí.

loading...
Predchádzajúci článok 20 ženíchov, ktorí reagovali najcitlivejším spôsobom, keď videli svoju budúcu ženu chodiac k oltáru
Nasledujúci článok Mafia Corner sa spojilo s Vilom z Drišľaku a vznikol východniarsky hit!