zaujimavosti 0 Zobrazení

Začiatok decembra bude mrazivý so snehom, hovoria nové predpovede

Máme koniec novembra a ešte sme na väčšine Slovenska nemali prvý sneh, čo v predchádzajúcich rokoch nebolo zvykom. Avšak všetko by sa malo začať meniť začiatkom decembra
od Pavol 2019-11-28
 

Máme koniec novembra a ešte sme na väčšine Slovenska nemali prvý sneh, čo v predchádzajúcich rokoch nebolo zvykom. Snehová pokrývka sa ukázala len na pár dní a to len vo vysokých a vyšších stredných polohách. Avšak všetko by sa malo začať meniť začiatkom decembra.

Priemerný dátum prvého dňa so snehovou pokrývkou sa vyskytuje na juhu Podunajskej nížiny až po 10. decembri, no na väčšine územia Slovenska je to už od 1. novembra do 10. decembra, informuje portál imeteo.sk.

Ochladiť by sa malo v prvej polovici decembra. Dlhodobé ansámblové predpovede indikujú, že teplota by mala začať klesať už na rozhraní novembra a decembra. Už počas zajtrajšieho dňa začne hranica sneženia zo stredných polôh klesať od severozápadu na zhruba 700 až 800 m n.m. V nedeľu dorazia ďalšie zrážky od juhozápadu, ktoré už môžu priniesť výraznejšiu snehovú nádielku. Sneženie bude pokračovať aj počas pondelka.

zdroj: imeteo.sk, foto: pixabay.com

loading...
Predchádzajúci článok Skutočne sa nachádzajú v energetických nápojoch býčie spermie?
Nasledujúci článok Na severovýchode Anglicka ľudia nachádzajú tisíce libier v 20 bankovkách