pribehy 0 Zobrazení

Na severovýchode Anglicka ľudia nachádzajú tisíce libier v 20 bankovkách

V britskej dedine Blackhall Colliery nachádzajú na uliciach zväzky bankoviek. Nikto nevie, kto bankovky necháva na chodníkoch.
od Pavol 2019-11-28
 

Polícia je bezmocná pri hľadaní majiteľa peňazí, ktoré nachádzajú ľudia na severovýchode Anglicka v dedine Blackhall Colliery na ulici pohodené. Polícia grófstve Durham oznámila už o štvrtom objavení veľkej sumy peňazí bez majiteľa na ulici, pričom takáto situácia sa opakuje už niekoľko rokov.

Obyvatelia dedinky Blackhall Colliery na severe Durhamu, odovzdali polícii veľký balík peňazí, ktorý našli ležať len tak na ceste. Nie je to prvýkrát, čo ľudia našli a nahlásili veľký obnos peňazí váľajúc sa len tak na ceste. Od roku 2014 sa k polícii dostali zväzky dvadsaťlibrových bankoviek v celkovej hodnote viac ako dvetisíc libier už po dvanástykrát.

Constable John Forester novinárom povedal, že pôvod týchto peňazí je neznámy, avšak osoba, ktorá ich necháva na ulici, robí všetko možné, aby nebola odhalená, pretože vždy ich nachádzajú a odovzdávajú polícií iní ľudia.

Polícia sa pri vyšetrovaní rozprávala s miestnymi obyvateľmi, zamestnancami pobočiek miestnych bánk a pokúsila sa odobrať odtlačky prstov z balíčkov peňazí, avšak nepodarilo sa jej odhaliť totožnosť dobrého samaritána.

zdroj: https://www.theguardian.com/uk-news/2019/nov/19/the-blackhall-santa-mysterious-cash-finds-in-tiny-pit-village, foto: pixabay.com

loading...
Predchádzajúci článok Začiatok decembra bude mrazivý so snehom, hovoria nové predpovede
Nasledujúci článok Smartfóny a tablety pôsobia na ľudí ako digitálny heroín