zdravie 0 Zobrazení

Smartfóny a tablety pôsobia na ľudí ako digitálny heroín

Viete prečo najznámejší vývojári bránia vlastné deti pred vplyvom technológií a premýšľate ako v tejto dobe vychovávať vlastné deti?
od Pavol 2019-11-28
 

Viete prečo najznámejší vývojári bránia vlastné deti pred vplyvom technológií a premýšľate ako v tejto dobe vychovávať vlastné deti?

Susan sa rozhodla kúpiť pre svojho šesťročného syna tablet. Jej syn John miloval čítanie a bejzbal a okrem aplikácii, ktoré používal v škole, začal hrať známu hru Minecraft, o ktorej jeho učiteľ tvrdil, že je ako elektronické LEGO. Hru hral vždy v poobedných hodinách a v škole mali dokonca aj Minecraft krúžok. Susan bola spočiatku celkom potešená. Zdá sa, že John bol zapojený do tvorivej hry, keď skúmal kockový svet hry. Všimla si, že táto hra nie je celkom taká ako Lego, ktorú si pamätala. Až v jeden moment sa jej vlastný syn začal meniť pred jej vlastnými očami. 

Začal sa viac a viac zameriavať na svoju hru a strácal záujem o bejzbal a čítanie, dokonca odmietal robiť domáce práce. Ráno sa zobudil a povedal jej, že vo svojich snoch videl tvary kocky.

Aj keď to s ňou pohlo, myslela si, že jej syn môže len prejavovať aktívnu fantáziu. Keď sa jeho správanie stále zhoršovalo, pokúsila sa mu hru vziať, ale John sa rozzúrene nahneval. Jeho výbuchy hnevu boli také tvrdé, že sa vzdala. Potom si jednu noc uvedomila, že niečo je vážne zle. "Vošla som do jeho izby skontrolovať ho. Mal spať - a ja som sa tak vystrašila...“ opisuje matka situáciu, keď našla svojho syna, ako sedí vo svojej posteli a civí so širokými zakrvevanými očami pozerajúc sa do diaľky a jeho žiariaci iPad bol pohodený vedľa neho. Zdalo sa, že je v tranze. Susan sa okrem toho, že spanikárila musela s chlapcom opakovane potriasť, aby ho z toho dostala. Rozrušená nemohla pochopiť, ako sa jej kedysi zdravý a šťastný malý chlapec stal tak závislým na hre, že sa v katatonickej strnulosti vytratil.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Na severovýchode Anglicka ľudia nachádzajú tisíce libier v 20 bankovkách
Nasledujúci článok Pohlavný styk bez písomného súhlasu klasifikovaný ako znásilnenie