hudba 1,503 Zobrazení

Maďarsko končí s Eurovíziou, prekáža im, že je príliš homosexuálna

Naši južní susedia sa ďalší rok už nezúčastnia speváckej súťaže Eurovízia
od Pavol 2019-11-30
 

Aj keď Maďarsko neudalo oficiálny dôvod, pre ktorý sa nechce ďalšieho ročníka zúčastniť, predpokladá sa, že je za tým odpor voči LGBT agende, ktorú táto medzinárodná súťaž podporuje. Maďarská štátna televízia sa vyslovila, že radšej podporí domácich spevákov iným spôsobom. 

Oproti západným štátom je pravicová vláda Viktora Orbána rozhodne menej vrelá k propagácii homosexuálov alebo LGBT agendy. Tento rok napríklad hovorca maďarského parlamentu označil adopcie detí homosexuálmi za pedofíliu.

Verejné médiá v Maďarsku sú úzko prepojené s vládou a sú nápomocné pri šírení jeho posolstiev týkajúcich sa migrácie a iných otázok. Maďarská webová stránka index.hu predtým citovala nemenované zdroje vo verejnoprávnych médiách, ktoré špekulujú, že dôvodom stiahnutia bolo pravdepodobne to, že Eurovízia bola považovaná za „príliš homosexuálnu“.

Maďarská verejnoprávna televízia MTVA vo vyhlásení uviedla, že namiesto súťaže Eurovízia sa televízia rozhodne podporiť maďarských umelcov iným spôsobom. V minulých rokoch by víťaz v súťaži Pieseň išiel na Eurovíziu. Po novom bude tento program pokračovať, ale namiesto Eurovízie budú cenou pre víťazov pozvania na rôzne domáce podujatia alebo festivaly. 

zdroj: https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2019/nov/27/hungary-pulls-out-of-eurovision-amid-rise-in-anti-lgbt-rhetoric

loading...
Tags eurovízia
Predchádzajúci článok Pohlavný styk bez písomného súhlasu klasifikovaný ako znásilnenie
Nasledujúci článok Ako objaviť utajené funkcie a nastavenia plastových okien, ktoré ušetria veľké peniaze za kúrenie?