zaujimavosti 691 Zobrazení

Krutá realita: ak chcete zachrániť svet, veganstvo nie je riešením

Veganstvo sa v poslednej dobe stal veľmi populárnym. Namiesto vzdania sa určitých potravín je najlepšie podporovať udržateľné formy výroby mäsa a mlieka.
od Pavol 2019-12-05
 

Veganstvo sa v poslednej dobe stal veľmi populárnym.

Bolo vyrobených mnoho dokumentárnych filmov, ktoré ukazujú všetky hriechy mliečnych a mäsovom priemysle, povzbudzovať ľudí, aby sa vzdali týchto výrobkov a prešli výhradne na zeleninové jedlo. Ale veganizmus nie je východiskom zo situácie. Namiesto vzdania sa určitých potravín je najlepšie podporovať udržateľné formy výroby mäsa a mlieka.

Isabella Three, výskumníčka a spisovateľka, sa spolu so svojím manželom, ochrancom Charlie Burrell, rozhodla zdieľať svoje vlastné skúsenosti v tejto oblasti. V roku 2000 premiestnili farmu na intenzívnu pastvu zvierat na ploche 1 400 hektárov. Neuveriteľných 19 rokov bojovali za ziskovosť podniku bez použitia pesticídov a hormónov pre zvieratá. Ich zvieratá žijú po celý rok vo voľnej prírode a majú veľa jedla, nepotrebujú ďalšie úsilie. Hovädzí dobytok a jelene sa pasú na poliach, putujú medzi kríkmi a stromami.

Tento prístup tiež pomohol vyriešiť problém s pôdou: nemá zmysel dodatočne kŕmiť zvieratá liekmi, ktoré pri náraze na zem poškodia vrchnú vrstvu. Prírodný systém pasenia nielen pomáha životnému prostrediu, ale tiež zaručuje zdravý život zvierat, a naopak produkuje mäso, ktoré je pre nás dobre.

Je bohaté na beta-karotén, vápnik, selén, horčík a draslík, ako aj na vitamíny E a B a konjugovanú kyselinu linolovú (CLA) - silný antikarcinogén. Okrem toho veganstvo nie je šetrné k životnému prostrediu.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok 92-ročný pediater napriek svojmu veku bezplatne ošetruje deti
Nasledujúci článok Moderátorku počas vysielania preruší jej syn, tento roztomilý moment musíte vidieť!