zdravie 3,387 Zobrazení

Prečo nechudnete, ak držíte diétu?

Ako správne postupovať pri držaní 'diéty'?
od Pavol 2018-07-09
 

Stále nemôžete schudnúť? Predtým, ako budete panikáriť a stresovať, z toho že nemôžete schudnúť, ako by ste chceli, vezmite do úvahy, že vo väčšine prípadov dochádza k chybám, ktoré hoci sa zdajú zanedbateľné, majú veľký vplyv na výsledok, keď ste sa dostali k takejto váhe.

1. Zamyslite sa nad tým, či je váš cieľ chudnutia realistický

Každá osoba má určitú morfológiu, a preto musí byť váš cieľ v súlade s prirodzenou štruktúrou vášho tela. Nemôžete vážiť 40 kg, ak máte výšku 1,60 metra. Na druhej strane nemôžete byť posadnutí s hmotnosťou, ktorú ste nikdy nedokázali dosiahnuť ani si udržať. Ciele v chudnutí by mali byť realistické a predovšetkým zdravé.

Cieľom tohto typu by malo byť dosiahnuť najnižšiu váhu, ktorú ste si dokázali udržiavať za posledných 5 alebo 10 rokov. Ak máte veľkú nadváhu, váš prvý cieľ by nemal byť vyšší ako 10% vašej aktuálnej hmotnosti. Nevyzerá to veľa, ale ak uspejete, budete vyzerať lepšie, budete mať väčšiu sebadôveru, bude sa cítiť energický a budete pripravení nastaviť si ďalší cieľ.

Pri rozumnom cieli budete mať menšiu pravdepodobnosť, že vás to krátkodobom horizonte odradí a prestanete so svojim potravinovým plánom. Choďte za odborníkom na výživu, ktorý vám poradí.

2. Za aký dlhý čas máte v úmysle dosiahnuť svoj cieľ?

Vezmite si, že za mesiac alebo dva neschudnete 15 kilogramov. Musíte to odrážať a byť si vedomý toho, aby ste to na ceste nevzdali.

loading...
Predchádzajúci článok Ešte trochu a už neschudne nikdy: Ewa Farna neustálym priberaním hazarduje so zdravím!
Nasledujúci článok Toto nastane s vašim telom v priebehu 60 minút od vypitia Coca-coly