zaujimavosti 0 Zobrazení

Podľa štúdie, zdriemnuť si 1 až 2-krát týždenne popoludní vám dokáže predlžiť život

Zatiaľ čo niektorí ľudia veria, že by mali spať iba v noci, môžete im v skutočnosti povedať, že zlepšujete svoje zdravie ak si zdriemnete aj počas dňa
od Pavol 2019-12-09
 

Zvyknete si popoludní ľahnúť a zdriemnuť? Podľa najnovšej štúdie si z toho nemusíte robiť veľkú hlavu, práve naopak. 

Zatiaľ čo niektorí ľudia veria, že by mali spať iba v noci, môžete im v skutočnosti povedať, že zlepšujete svoje zdravie ak si zdriemnete aj počas dňa. V nedávnej štúdií o popoludňajšom spánku, ktorá sa tomu venuje presne vysvetľujú, ako vám to môže pomôcť žiť dlhšie.

Na uskutočnenie tejto štúdie vedci z Univerzitnej nemocnice v Lausanne vo Švajčiarsku náhodne prijali približne 3 462 dospelých vo veku 35 až 75 rokov. Z týchto ľudí 58% nevyužilo popoludňajší spánok, 19% si ho doprialo 1 alebo 2-krát týždenne, 12% si ho dopriali 3 až 5 zdriemnutí týždenne a 11% si dopriali 6 až 7 zdriemnutí týždenne.

Vedci sledovali účastníkov približne 5 rokov, analyzovali ich spánkové vzorce a celkové zdravie. Ich hlavným cieľom bolo zistiť, či ľudia, ktorí si zdriemli, mali väčšie alebo menšie riziko srdcových infarktov a mozgových príhod ako tí, ktorí si nezdriemli vôbec.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Ak si toto všimnete v moči môže ísť o rakovinu prostaty
Nasledujúci článok Slovenka naložila chlapom, ktorí po tridsiatke stále bývajú v mama hoteli