zaujimavosti 1,504 Zobrazení

Najslávnejšia vianočná skladba oslavuje 35 rokov, toto ste o nej netušili

Pravdepodobne jedna z najväčších vianočných piesní, ktorá sa kedy zaznamenala. Ako vznikal videoklip k najslávnejšej vianočnej skladbe Last Christmas?
od Pavol 2019-12-18
 

Je to pravdepodobne jedna z najväčších vianočných piesní, ktorá sa kedy zaznamenala. Je však prekvapením, že singel Last Christmas nedosiahol 1. miesto v čase jeho vydania vo Veľkej Británii v roku 1984. 

"Chceli sme vytvoriť príbeh, ktorý by sa odohrával v zasneženom vysokohorskom prostredí, tak aby mal autentickú vianočnú atmosféru", povedal režisér Andy Morahan. "Wham! už urobil ikonický letný prázdninový videoklip pre klub tropicana, takže myšlienkou bolo urobiť niečo, čo odráža zimnú dovolenku."

Videoklip k pesničke Last Christmas zobrazuje príbeh o priateľstve a trápení počas sviatočného obdobia. Zábavný fakt, o ktorom ste zrejme netušili je to, že počas natáčania videoklipu sa lanovky zastavili a obsadenie uviazlo vo vzduchu asi na 20 minút. Strašidelný okamih pre všetkých zúčastnených!

Videoklip sa natáčal v októbri, takže bolo zložité nájsť miesto v Európe so snehom. Ľadovce, ktoré boli prístupné iba vrtuľníkom, sa považovali za príliš riskantné a drahé.

Avšak Last Christmas nie je klasickou vianočnou skladbou. Pieseň je skôr o nešťastnej láske, ktorá sa začala práve 25. decembra, keď Michael dal niekomu svoje srdce, a skončilo to 26. decembra, keď ho táto nevďačná osoba „poslala k čertu“.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Prichádza zvyšovanie príplatkov za prácu, o koľko si prilepšíte?
Nasledujúci článok Fantastické cesto z pudingu - koláčiky z neho vyzerajú ako z cukrárne