zaujimavosti 1,520 Zobrazení

Novoročné tradície po celom svete

Predstavíme vám rôzne kultúry, ktoré vítajú blížiaci sa nový rok svojím spôsobom, pozrieme sa na niektoré nezvyčajné tradície z rôznych krajín.
od Pavol 2019-12-31
 

Argentína

Argentínčania jedia fazuľa skôr, ako odbije polnoc, pretože sa predpokladá, že prinesie úspech v ich kariére. Ďalšou tradičnou praxou je beh okolo domu s kufrom, ktorý má zabezpečiť, aby sa v nasledujúcom roku viac cestovalo. Pretože počas nového roka je leto, veľa ľudí trávi čas na pláži, riekach alebo pri jazerách.

Fínsko

Fíni rozpustia malé podkovy z cínu na panvici a potom hodia roztavený kov do vedra studenej vody. Kov okamžite stuhne a verí sa, že výsledný tvar ponúka predpovede pre šťastie osoby v nasledujúcom roku.

Taliansko

Aby ľudia získali šťastie, lásku a plodnosť, na Silvestra nosia červené spodné prádlo. Hoci je to neobvyklé, ale v južnom Taliansku, niektorí ľudia sa oddávajú extrémnej praxi: vyhodia staré predmety z okien. Symbolizuje to pustenie nešťastia a privítanie budúcnosti. V niektorých častiach okresu ľudia rozbijú riad pred svojimi domami. V Benátkach je masové bozkávanie na Námestí svätého Marka populárnou tradíciou, v ktorej sa v novom roku môžu ozývať desiatky tisíc pier.

Filipíny

Dvanásť okrúhlych plodov a jedál sa umiestni na jedálenský stôl na Silvestra: ich tvar predstavuje peniaze a prosperitu súdov v nasledujúcom roku. Všetko kolo je spojené s prosperitou a Filipínci dokonca nosia bodkované šaty ako súčasť osláv. Po polnoci sú deti vyzvané, aby si vyskočili, aby vyrástli. Keď hodiny odbijú polnoc, dvere sa otvoria, aby mali šťastie.

Pokračovanie na ďalšej strane... 

loading...
Predchádzajúci článok Chlap mal v krvi neuveriteľných 9 promile
Nasledujúci článok Muž, ktorému v Trnave zistili v krvi 9 promile alkoholu, zomrel