zaujimavosti 1,521 Zobrazení

Novoročné tradície po celom svete

Predstavíme vám rôzne kultúry, ktoré vítajú blížiaci sa nový rok svojím spôsobom, pozrieme sa na niektoré nezvyčajné tradície z rôznych krajín.
od Pavol 2019-12-31
 

Bielorusko

Populárna bieloruská novoročná hra zahŕňa zblíženie skupiny slobodných žien do kruhu. Každá žena dostane pred ňu hromadu kukurice, potom sa do stredu kruhu vloží kohút. Žena, ktorej kôpka kukurice je zjedená prvá, sa v Novom roku vydá.

Rumunsko

Zábavný a pulzujúci spôsob osláv Nového roku v Rumunsku je „tanec medveďa“, v ktorom ľudia chodia do ulíc v maskách a kostýmoch. Charakteristické zvieracie masky, do ktorých sa ľudia obliekajú, sú kozy a kone. Symbolizujú smrť a znovuzrodenie, táto prax sa vykonáva rytmickými bubnami a zvieracími bábkami. Ďalšou tradíciou je hádzanie mincí do rieky, ktoré prinesú šťastie celý rok.

Nemecko

Nemci nazývajú Silvester Silvestrom na počesť pápeža Sylvestera l, ktorý zomrel 31. decembra. Niektoré z tradícií, ktoré sa v tento deň robia, sú losovanie gumových medvedíkov, ktorých farba naznačuje, aký druh roku budú mať - červená znamená lásku, žltá znamená bohatstvo a tak ďalej. Nemci tiež praktizujú liatie roztaveného olova, rovnako ako Fíni, aby predpovedali budúcnosť. Vrcholom osláv je veľa hluku! K oslávam patria taktiež ohňostroje, môžete si všimnúť ľudí, ktorí búchajú do hrncov či panvic.

Ekvádor

Ekvádorci vytvárajú podobizne ľudí, najmä politikov a iných významných osobností, ktoré predstavujú nešťastie minulého roka. Tieto sú potom spálené v uliciach, aby „odpratali“ smolu a privítali Nový rok čistou tvárou.

Pokračovanie na ďalšej strane... 

loading...
Predchádzajúci článok Chlap mal v krvi neuveriteľných 9 promile
Nasledujúci článok Muž, ktorému v Trnave zistili v krvi 9 promile alkoholu, zomrel