zaujimavosti 0 Zobrazení

Čím viac toho robíte pre iných ľudí - tým menej oni urobia niečo pre seba

Nesnažte sa prežiť život za niekoho iného, máte svoj vlastný...
od Pavol 2020-01-12
 

Napríklad nikdy nebudete schopní vytvárať normálne a zdravé vzťahy, ak robíte len to, že úplne zabudnete alebo odsuniete svoje vlastné potreby a túžby do ústrania. S cieľom postarať sa o ostatných ľudí by ste mali začať robiť to isté pre seba. Úprimne sa snažíte podporovať ľudí, ktorých máte radi, podať im pomocnú ruku, ale ako to však zvládnuť, ak nedokážete pomôcť ani sami sebe? To všetko vás len zničí.

Zábraňte závislosti vo vzťahu

Veríte, že ak na vás závisí blaho druhých, je to normálne. Ale v skutočnosti to môže mať opačný efekt: ste na nich závislí! Takáto „rovnováha síl“ nikdy nepovedie k zdravému vzťahu. Závislosť spôsobuje oveľa viac škody, ako si predstavujete.

Stanovte si priority

V lietadle cestujúci nasadia masku najprv na seba a potom na ostatných. Iba takto to funguje. Pamätajte, že nikdy nemôžete pomôcť nikomu na tomto svete, kým nevyriešite svoje vlastné problémy. Je veľmi dôležité tomu porozumieť a uvedomiť si to, pretože neustále dávať, nedostávať nič na oplátku, vyžaduje obrovskú silu, ktorú nemáte - mali by ste sa vysporiadať so svojimi ťažkosťami.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Predchádzajúci článok Sú najlepšie priateľky 85 rokov a dokázali, že nijaká hádka ich nemôže rozdeliť
Nasledujúci článok Výbuch paneláku v Prešove: Kým Česi pracovali na demolácii zadarmo, Slováci si nechali zaplatiť nemalú sumu