pribehy 0 Zobrazení

Výbuch paneláku v Prešove: Kým Česi pracovali na demolácii zadarmo, Slováci si nechali zaplatiť nemalú sumu

6. december bol pre obyvateľov bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove tým najhorším dňom. Krátko popoludní v ten deň došlo k tragickému výbuchu plynu
od Pavol 2020-01-14
 

6. december bol pre obyvateľov bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove tým najhorším dňom. Krátko popoludní v ten deň došlo k tragickému výbuchu plynu. Explózia sa ozvala z deviateho poschodia panelového domu a následný požiar zachvátil takmer celú budovu. Hasičom sa pomocou výškovej techniky a špeciálneho evakuačného vaku nakoniec podarilo z rozpadnutého domu zachrániť 39 obyvateľov, bohužiaľ 8 ľudí o život prišlo.

Po výbuchu paneláku hrozilo, že sa môže čoskoro zrútiť, preto znalci rozhodli, že dôjde k demolácii. Keď na Slovensku neexistuje firma, ktorá by to dokázala, tak pomoc ponúkla česká spoločnosť Cannonier, ktorá má pre podobné prípady špeciálny stroj.

A keďže išlo o naozaj tragickú udalosť, rozhodli sa bratia z Čiech, že si za demolačné práce naúčtujú len symbolické 1 euro. Od mesta tak inkasovali len približne 160-tisíc EUR ako náhradu za zložitú dopravu stroja na miesto tragédie. No zatiaľ, čo česká firma bola štedrá, to sa Slovákoch nedá vôbec povedať.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Predchádzajúci článok Čím viac toho robíte pre iných ľudí - tým menej oni urobia niečo pre seba
Nasledujúci článok On má 106, a ona 105 rokov - tento najstarší pár oslavuje 80 rokov manželstva