sport 1,341 Zobrazení

Futbal: Španielsko spoznalo meno nového trénera!

Španielská reprezentácia spoznala meno nového trénera!
od Pavol 2018-07-09
 

Po neúspechu Španielskej reprezentácie na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku sa Fernando Hierro vzdal svojej trénerskej stoličky, ktorú narýchlo prebral po Julenovi Lopeteguiovi. Toho zväz odvolal len 2 dni pred začiatkom šampionátu kvôli podpisu zmluvy s Realom Madrid.

Kandidátov na uvoľnené miesto po Hierrovi bolo viacero, avšak dnes oznámil Španielsky kráľovský futbalový zväz, že novým koučom národného tímu bude Luis Enrique. 48-ročný bývalý hráč Realu Madrid i Barcelony podpísal zmluvu do roku 2020.

Enrique naposledy ako tréner pôsobil na lavičke Barcelony a v sezóne 2014/15 s ňou vyhral mimoriadne cenné treble. Od 30. júna 2017 bol oficálne bez práce.

Štyridsaťosemročný tréner nahradil Fernanda Hierra, ktorý skončil na poste v nedeľu po nevydarenom vystúpení na MS vo futbale 2018 v Rusku.

Bývalý obranca viedol národný tím necelý mesiac, keď vo funkcii vystriedal tesne pred štartom šampionátu Julena Lopeteguiho.

Enrique odohral v reprezentácii 62 duelov a strelil 12 gólov. Počas aktívnej kariéry hral za rodný Gijon, Real Madrid a FC Barcelona.
 

loading...
Predchádzajúci článok 7 spôsobov ako vyliečiť zápal ďasien
Nasledujúci článok Pozval priateľku na ples originálnym spôsobom v kostýme Spider-Mana