zaujimavosti 0 Zobrazení

Uvažujete nad kúpou nového televízora? Poradíme vám

Chcete nový televízor? Pozrite si niekoľko rád a aj tipov na výhodné modely
od Pavol 2020-02-01
 

Väčší, šikovnejší a so stále lepším obrazom – také sú dnešné moderné televízory. Avšak uhlopriečka alebo rozlíšenie ani zďaleka nie sú jediné parametre, na ktoré je potrebné pri výbere dávať pozor. Preto sa v dnešnom článku pozrieme na to, ako vybrať ideálny televízor na základe vašich preferencií.

Jedným z najdôležitejších parametrov je samozrejme veľkosť. Ak máte televízor v malej miestnosti, kde ho sledujete sotva z metrovej vzdialenosti, nie je potreba investovať do 160cm uhlopriečky. V súčasnosti už nepoužívame televízor iba na pasívne sledovanie vysielania, ako to bolo kedysi. Nástup SmartTV („inteligentných televízorov“) do našich domácností priniesol nový rozmer televíznej zábavy. Šikovné televízory umožňujú pripojenie k internetu či už prostredníctvom kábla alebo wifi pripojenia. Taktiež je už bežné pripojenie televízora k mobilnému telefónu, využitie TV ako multimediálneho prehrávača (YouTube, Voyo, HBO GO, NETFLIX a iné). Máte tak možnosť za mesačny poplatok bez viazanosti k prístupu k obrovskému množstvu obsahu (seriálov, filmov) v tej najlepšej dostupnej kvalite. 

Rozlíšenie by sa malo odvíjať aj od veľkosti televízora, pričom by malo platiť, že minimom pri modeloch od 80 cm vyššie by malo byť Full HD. Pri televízoroch s veľkosťou 100 cm a viac odporučujeme náročnejším divákom 4K Ultra HD, ktoré sa rozširuje stále viac a v našej ponuke už sú také televízory v prevahe. Predtým ste sa mohli často dopočuť, alebo sa dočítať, že tak vysoké rozlíšenie je zbytočné, keď preň nie je obsah. To však už dávno neplatí, keďže dnešný obsah je už spravidla natáčaný práve do 4K a nie je problém ho lacno či dokonca zadarmo získať v populárnych službách, ako je HBO GO, Netflix, YouTube a v ďalších. Samozrejmosťou je najvyššia kvalita filmov na blu-ray diskoch.

Mimoriadne dôležitá je aj podpora HDR, ktorá zvykla bývať výsadou tých najdrahších televízorov, ale postupne sa dostáva aj do nižších cenových kategórií. Vďaka HDR televízory pracujú so širším farebným priestorom. Preto dokážu v jednom obraze zobraziť jasnejšiu bielu a tmavšiu čiernu farbu a obrazovka zároveň zvláda prekresliť detaily v tieni aj na ožiarených plochách.

Samotnú ponuku nájdete na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Herec zo seriálu Oteckovia bude onedlho otcom
Nasledujúci článok Lekári z Brna dosiahli obrovský úspech v liečbe rakoviny bez chemoterapie