pribehy 13,843 Zobrazení

Lekári počas cisárskeho rezu porezali novorodeniatko do tváričky, ostala mu nepríjemná jazva

Lekári pri cisárskom reze porezali dieťatko do tváričky
od Pavol 2020-02-03
 

Šokujúce fotky obleteli internet. Je na nich novorodenec s reznou ranou cez polku tváričky. Tá mala vzniknúť pri cisárskom reze, ku ktorému sa lekári rozhodli počas pôrodu 19-ročnej matky v pôrodnici v ruskom Kyštymu.

Keď u 19-ročnej Darji začal pôrod, nič nenasvedčovalo tomu, že by nemala porodiť prirodzenou cestou. Lenže dieťa na poslednú chvíľu zmenilo pozíciu a lekári sa rozhodli pre cisársky rez, uvádzajú miestne médiá. Darje bolo aplikované epidurálne anestetikum, nezaberalo však, preto ju lekári uspali vnútrožilovým podaním anestézie. Keď sa mladá mamička prebudila z narkózy a po prvýkrát uvidela svoju dcéru, zostala v šoku. Jej tvár znetvorila niekoľkocentimetrová rezná rana. Pýtala sa pochopiteľne lekárov, čo sa stalo. Tí jej mali odpovedať, že "dievčatko sa nemalo toľko vrtieť", uviedol na sociálnej sieti VKontakte portál trevogznie_novosti.

U mladej mamičky sa krátko po cisárskom reze objavili horúčky, aj napriek nasadeniu antibiotík svoju dcéru dojčí. Nemocnica sa k prípadu ešte nevyjadrila.

zdroj/foto: VK.com/trevogznie_novosti

loading...
Predchádzajúci článok Polícia hľadá hrdinu, ktorý sa zastal ženy, ktorú mlátil násilník
Nasledujúci článok Austrália stále trpí: Na juhu požiare, na východe povodne a krúpy