zaujimavosti 0 Zobrazení

Hľadáte si zamestnanie? Sedem trikov, ktorými vás testujú pri pohovore

Zoznámime vás so 7 trikmi, ktorými vás môžu otestovať pri pohovore bez toho, aby ste si to uvedomili
od Igor 2020-02-06
 

Hľadáte si nové zamestnanie? Zoznámime vás so 7 trikmi, ktorými vás môžu otestovať pri pohovore bez toho, aby ste si to uvedomili. Mnohí manažéri alebo personalisti pri hľadaní perfektného zamestnanca nepozerajú len na jeho životopis a osobný pohovor, ale používajú rôzne triky. Jedná sa o psychologické testy, pri ktorých si uchádzač o zamestnanie ani len nevšimne, že je testovaný a tak je celkom možné, že zlyhá práve kvôli nim.

Takže o vašom osude môže rozhodnúť napríklad aj ponuka šálky kavy alebo čaju, pričom si ani neuvedomíte, že sa jedná o súčasť pohovoru.

1. Ponuka šálky kávy.

V poslednej dobe si medzi zamestnávateľmi získava popularitu test „šálka kávy“. Na začiatku pohovoru si šéf vezme kandidáta do kuchynky a ponúkne mu šálku kávy. Po pohovore zamestnávateľ pozorne sleduje, čo kandidát so šálkou urobí – opýta sa, kam ju má dať, nechá ju na stole alebo ju vlastnoručne umyje?

Vedúci spoločnosti pre vývoj účtovného softvéru „Xero Australia“, Trent Innes, ktorý túto metódu vytvoril, hovorí, že tento trik hovorí viac o osobnosti človeka a jeho správaní, ako o odpovediach na aktuálne otázky týkajúce sa pohovoru. Môže tiež naznačiť, ako rýchlo kandidát zapadne do tímu. Najlepším rozhodnutím v tomto prípade je ísť po pohovore do kuchyne a pohár si umyť.

2. Manažér vás vedome necháva čakať.

Test „šálky kávy“ je v skutočnosti nevinný trik. Situácia môže byť oveľa ťažšia, ak je pohovor naplánovaný na 9:00, ale keď uchádzač príde skoro do práce, zamestnávateľ je stále zaneprázdnený a uchádzač o zamestnanie musí čakať 10 minút. A potom ďalších 10 minút. A potom ďalších 15 minút.

Tento trik môže ukázať, ako emocionálne stabilný je kandidát v stresových situáciách a ako veľmi chce získať danú pracovnú pozíciu. Takže ak vám na získaní danej práci záleží, oplatí sa vydržať a počkať.

3. Človek, ktorý vedie pohovor, na vás začne z ničoho nič kričať.

Zvyšovanie hlasu, kričanie a dokonca aj urážlivé slová sú ďalším spôsobom, ako vymodelovať stresovú situáciu a možnosť skontrolovať schopnosť kandidáta odolávať stresu. Odborníci odporúčajú, aby ste zostali v pokoji a odpovedali na tieto otázky čo najpokojnejšie.

Pokračovanie na ďalšej strane...

loading...
Predchádzajúci článok Rodičia nechali bosé dieťa na ulici a vo fľaške malo čaj s vodkou
Nasledujúci článok Stručná informácia o tom, aký by mal byť váš krvný tlak vo vašom veku